Рішенням Луцького міськрайонного суду В’ячеславу Алфьорову заборонили виїжджати закордон, оскільки останній має 2 404 919 гривень боргу перед банком.

Ще у 2007 році В’ячеслав Алфьоров, один з головних акціонерів луцького готелю «Україна», укладає кредитний договір з ПАТ «Укрексімбанк» за програмою «Кредит під депозит» і тим самим «влазить в борги».

«Коли укладався кредитний договір, клієнт дав нам гарантію, що він справно буде виплачувати кредит і крім того надав нам довідку про свій дохід. Тому ми й надали йому кредит», - запевняє представник банку.

Однак, як стверджують у банку, сам бізнесмен виплачувати кредитні кошти, не поспішав.

В 2011 році ПАТ «Укрексімбанк» позивається до суду аби примусово стягнути кошти з боржника. Луцький міськрайонний суд задовольняє позов, а у травні 2012 року Державна виконавча служба відкриває провадження про стягнення боргів.

Однак знову ж таки підприємець В’ячеслав Алфьоров не поспішає сплачувати кошти.

Через два місяці, у липні 2012 року на все майно в межах суми боргу накладено арешт. В тому числі й на банківські рахунки боржника. У грудні 2012 року з особистих рахунків Алфьорова примусово стягнули 63 тисячі гривень на погашення боргу.

Після цього державна виконавча служба продовжила пошуки шляхів та методів стягнення боргів з бізнесмена.

Неодноразово виконавці приходили додому до Алфьорова, однак там його не було, крім того надсилалися письмові повідомлення, та ті поверталися назад відправнику. Крім цього ДВС звертається до міськвідділу з листом про примусовий привід боржника, однак  і правоохоронці виявилися безсилими і відповіли, що за вказаною адресою не проживає. А встановити фактичне місце проживання неможливо.

Далі справа трохи стихла, та уже в 2014 році Державна виконавча служба знову взялася за цього боржника.

У квітні цього року Луцький міськрайонний суд заборонив бізнесмену виїжджати за межі країни, однак сам В’ячеслав Алфьоров оскаржує дане рішення в Апеляційному суді.

На судове засідання боржник не з’явився, однак прийшов його представник Наталія Слупко.

Жінка пояснила суду, що вони оскаржують рішення Луцького міськрайонного суду, а також те, що ДВС сама винна в тому, що В'ячеслав Алфьоров і досі не сплатив борг.

«Де виконавча служба була в 2013 році? Чому минулий рік вони мовчали, а тут так сильно взялися за цю справу і ще й зразу в суд побігли?», - запевняє позивач.

Крім того юристка характеризує свого клієнта як людину добросовісну та чесну і намагається довести, що він жодним чином не ухилявся від сплати боргів, а просто не має фінансової можливості.

«Ви знаєте, мій довіритель з 2013 року ніде офіційно не працевлаштований, проживає він в селі Дачне Ківерцівського району, тому його й не могли знайти ні правоохоронці, ні виконавча служба. Крім того В’ячеслав Алфьоров має посвідку на проживання в Республіці Польща і якби він хотів, то міг би виїхати туди давно. А той факт, що він нікуди не виїжджає свідчить про те, що він не ухиляється від виплати боргу»,- продовжила Наталія Слупко.

Однак її слова заперечив представник ДВС Євгеній Боярчук і запевнив, що має інформацію про те, що на даний час В’ячеслав Алфьоров офіційно працевлаштований.

«Я не знаю, чому ви кажете, що він з 2013 ніде не працює. В мене є довідка з Державної податкової інспекції, в якій зазначено, що станом на 14 травня 2014 року він працює в «Волиньторгхліб». Крім того, якщо в нього є кошти їздити в Польщу, десь там жити, чи, як запевняє позивач відпочивати, то мають бути й кошти для погашення боргу»,- заявив Євгеній Боярчук.

Заслухавши доводи сторін, колегія суддів Апеляційного суду Волинської області постановила в задоволенні апеляційної скарги відмовити і тим самим таки заборонити бізнесмену В’ячеславу Алфьорову виїжджати за межі України, допоки він не сплатить усю суму боргу.