Громадські активісти з різних куточків Волині зібралися за круглим столом, аби скоординувати свої дії. Вони кажуть, що в глибинці складно проводити люстрацію і боротися з корупційними системами, бо не вистачає підтримки від місцевих жителів, - пише Інформаційне агенство Волинські новини.

Круглий стіл на тему «Громадянське суспільство на Волині: виклики після Євромайдану» відбувся у конференц-залі «ВолиньМедіа» сьогодні, 17-го червня.

Більше десяти представників різних громадських організацій області поділилися досвідом та говорили про подальші дії. Зокрема, люди з районів сказали, що для більш ефективних змін в глибинках необхідно, аби з Луцька громадські активісти приїжджали їм на допомогу. Також просили колег з обласного центру проводити тренінги, аби у своїх районах, містечках чи селах активісти вміли ефективно діяти.

«Нам не просто працювати з владою, до нас не дуже прислухаються. Приїдьте до нас із Луцька, допомагайте підтягувати людей, діліться досвідом, щоб люди могли ефективно діяти, як громадянське суспільство», - звернувся до учасників круглого столу представник Громадської ради Іваничівського району Іван Пасічник.

Про ситуацію в Любешові розповідає учасник громадського об’єднання «Майдан» Михайло Савчук.

«Ми - далекий район, Луцьк про нас мало знає. У нас зараз ситуація склалася так, що наше об’єднання несе на собі весь тягар громадських ініціатив, бо політичні організації інертні. Нам вдалося висунути свою кандидатуру на голову райдержадміністрації, однак люди дуже песимістично налаштовані, не тиснуть належно на представників старої влади, а ті продрвжують свою справу. От, наприклад, ми даємо запит щодо корупційних схеми, а людина іде на лікарняний, потім повертається на роботу й іде у відпустку. Прокурор майже нічого не робить в районі, теж дає відписки», - розповідає Михайло Савчук.

Представник громадськості з Рожищ теж просить про підтримку в районі.

«У нас люди говорять, що зараз війна, і немає чого робити зміни. Є ще один стереотип, коли говорять, мовляв, не можна міняти тих представників влади, які зараз є, бо на їх місця немає належних фахівців. Мало людей активні. Треба підтримувати громадських активістів з районів, громадським активістам з Луцька - приїжджати для дискусій, долучати знайомих, ділитися досвідом», - говорить Оксана Петрук.

Голова Асоціації захисту прав малого і середнього бізнесу Волині Ігор Дильов каже, що дійсно дуже важко проводити зміни в районах, бо люди бояться, що на їхній бізнес будуть чинити тиск.

По завершенню круглого столу усі учасники об’єдналися контактами та домовилися підтримувати зв’язок через соцмережі. Окрім того, їх запросили на тренінг «Антикорупційні інструменти як засоби впливу громадаянського суспільства на дотримання прозорості бюджетного процесу. Навчання заплановані на 26-27 червня за адресою: Луцьк, вулиця Ковельска, 2, офіс №7.