Під час звіту начальника відділу фінансового контролю та аудиту Луцької міської ради Валентини Малютіни про виконання комунальними підприємствами фінансових планів за підсумками 1 кварталу  2014-ого року виявилось, що стан більшості з них - невтішний.

Нормативне значення коефіцієнту рентабельності дотримане лише п’ятьма підприємствами. Коефіцієнт загальної ліквідності в межах норми мають лише 13 комунальних підприємств. Луцьке підприємство електротранспорту, та Зелене господарство з початку своєї діяльності накопичили збитки які перевищують їх статутний капітал. Коштів на заміну старого зношеного обладнання немає  в жодному комунальному підприємстві.

Секретар Луцькради Сергій Григоренко запропонував перестати «займатись віниками і граблями», та підійти до цієї проблеми серйозно. За його словами деякі комунальні підприємства взагалі потрібно ліквідувати та виставити їхнє майно на аукціон, бо вони,, мовляв, є «важким спадком радянської доби». Таким чином настав час позбавитись від «їх непотрібних функцій».

Наразі, робочою групою яка здійснює аналіз роботи підприємств міста, «непотрібним» визнано КП «Естет». На думку Сергія Григоренка, це дуже низький результат. Він вважає, що треба позбавитись як  мінімум від третини організації, серед яких за його словами є КП «Автопарксервіс», КП «Луцькреклама», комбінати харчування та ін. Також він вважає лишніми підприємства які виконують схожі функції, такі як КП «Парки та сквери» та «Зелене господарство». Сергій Григоренко наголосив, що можна створити одне більш ефективне КП, а решту ліквідувати.

Заступник міського голови Святослав Кравчук закликав свого колегу обережно відноситись до питання комунальних підприємств, та ретельно вивчити їх роботу, бо потенціал деяких з них повність не розкритий. А отже вони можуть бути прибутковими. Робота деяких підприємств вирішує низьку проблемних питань громади міста, які не дає можливості вирішити чинне законодавство. Заступник міського голови також запевнив, що через певний період часу міська влада позбавиться більшості КП.