Сукупний дохід усіх підприємств Волинської області, які працюють у сфері лісового господарства, порівняно з минулим роком зріс приблизно на 30%, щоправда, у гривневому еквіваленті. Про це стало відомо 18 червня під час ознайомчої поїздки голови облдержадміністрації Григорія Пустовіта лісовими господарствами, - повідомляє Волинський інформаційний портал.
Першим об’єктом, який відвідав посадовець, стало ДП «Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр» у Гаразджі. .підприємства Тетяна Наводнічик розповіла, що займаються вони вирощуванням посадкового матеріалу основних лісових порід: сосни, дуба, ялівця, ясена, модрини, черешні лісової. Також вирощують тут декоративні рослини.
Площа підприємства становить 687 гектарів, з яких 622 – ліс, 18,5 гектара – розсадник. Турбуються про рослини, які вирощують на підприємстві, вісімнадцять працівників.
Тетяна Наводнічик розповіла, що протягом п’яти місяців цього року вони реалізували саджанців на 1,6 мільйона гривень. Придбати посадковий матеріал, до речі, тут можуть не лише лісові господарства, а й приватні особи. Тим паче, запевняє директор селекційно-насіннєвого центру, ціни у них нижчі, ніж у приватників. Для прикладу, туя західна Смарагд тут коштує 150 гривень, тоді як у магазинах – 220-230 гривень.
Опісля голова ОДА поцікавився роботою ДП «Володимир-Волинське лісомисливське господарство». Тут його зустрів директор підприємства Дмитро Войтюк. Він розповів про особливості вирощування лісу. Так, лісник показав три ділянки, на яких вирощують дуби та сосни. Можна було порівняти культури, посаджені у 2007-му та 2012-му роках. Загалом, за словами Дмитра Войтюка, потрібно доглядати десять років ділянки з висадженими деревами, доки вони стануть лісом. Протягом цього часу потрібно очищувати від чагарників, проводити прорідження.
А от вже через 70-90 років можна збирати так би мовити врожай. Тож директор лісового підприємства показав, як проходить рубка модрини, вік якої становить приблизно вісім десятків.
Після цього деревина потрапляє на деревообробні підприємства. Зокрема, Дмитро Войтюк показав роботу лісокомплексу ДП «Володимир-Волинське ЛМГ». Тут налагоджене виробництво палетів та європіддонів.
На завершення Григорій Пустовіт завітав на нараду лісників. Він подякував їм за роботу, адже сукупний дохід усіх підприємств області, які працюють у сфері лісового господарства, за п’ять місяців цього року становить 177,6 мільйона гривень. Минулого року сума була на 30% меншою.
Разом із тим начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Мазурик зазначив, що оброблена деревина переважно йде на експорт. Тож збільшення доходу в гривневому еквіваленті певною мірою залежить від цього. «Зріс курс долара, а складова експорту є вагомою», - пояснив він.
Коментарі
коментарів немає