Обласна рада передбачила 1,7 мільйона гривень для 51-ї механізованої бригади, де більшість військових - з Волині, ще в травні. Втім, громадські активісти б’ють на сполох, мовляв, наші солдати з цих грошей не отримали ні копійки, і досі є проблема з амуніцією. Про це пише Інформаційне агентство Волинські Новини.
Нагадаємо, 19-го травня на телеканалі «Нова Волинь» відбувся прямий ефір, під час якого голова облдержадміністрації Григорій Пустовіт сказав, що наша армія має багато проблем, які створювалися роками, зокрема не вистачає матраців, ковдр, немає білизни тощо. До слова, під час того ж телеефіру військовий комісар полковник Олег Галак доповів, що 51-а механізована бригада укомплектована кращими солдатами, хто зараз проходить військову службу.
Згодом під час сесії обласної ради депутати передбачили кошти для військових. Зокрема 1,7 мільйона - для 51-ї механізованої бригади.
Однак через бюрократичну систему гроші "зависли" в казначействі й жодної копійки для потреб волинських солдатів досі не використали.
«Під час позачергової сесії Волинська обласна рада передбачила 3 мільйона гривень для військових. Із цієї суми 1,7 мільйона призначили для 51ОМБР, 1 мільйон гривень - для тербату, та 0,3 мільйона гривень для Нацгвардії. Позитивні зрушення, чи не так? Однак 1,7 мільйона закопують у бюрократичний машині часу...», - пише на своїй сторінці у Facebook активіст Роман Мартинюк.
Аби з’ясувати, яка ж доля грошей для волинських солдатів, редакція ІА Волинські Новини звернулася за коментарем до заступника начальника штабу військової частини Володимира-Волинського Андрія Якімкова.
«За гроші, які знаходяться на рахунку військової частини, ми купуємо запчастини й усе інше, що потрібно. Але це не так просто, є певних механізм закупівель, проводяться відповідні тендери. Точно вам відповісти не можу, на що спрямовані 1,7 мільйона гривень й чи вони усі є на нашому рахунку. Вам треба звернутися до начальника штабу чи начальника фінансово-економічної служби, однак вони зараз на сході України, можливо, будуть на місці через тиждень-два», - коментує Андрій Якімков.
Натомість ситуацію спробував роз’яснити голова Волинської облдержадміністрації Григорій Пустовіт.
«Щодо того, яка зараз доля 1,7 мільйона гривень, які передбачені для потреб волинських військових, то вони знаходяться на рахунку військової частини. Ці кошти вже пройшли казначейство, тепер справа військовозобов’язаних - як цим ресурсом розпоряджатися», - говорить губернатор.
Однак такого оптимізму не має голова обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Григорій Павлович.
«Ці гроші лежать мертвим «грузом» на рахунках, бо їх військові не можуть використовувати, от запитайте у них. Наші краяни переказали на спеціальний рахунок спілки ветеранів Афганістану мільйон 602 тисячі гривень. За ці гроші ми закупили й завезли 91 бронежилет 51-й бригаді, 50 - прикордонникам, 45 - Нацгвардії. І загалом - по Україні люди переказали на армію 22 мільйона гривень, але з цієї суми не копійки не надійшло на Волинь», - розповідає Григорій Павлович.
Окрім того, що ні військові, ні громадські активісти не можуть прослідкувати за грошима для військових, голова Володимр-Волинської районної ради Андрій Оніщук каже, що є ще одна проблема – використання тих грошей, які є.
«Зараз із бронежилетами казна-що відбувається. Якщо взяти до уваги, скільки їх вже завезли нашим солдатам різні громадські організації, благодійники і просто рідні військових, то дві дивізії можна одягнути. Можливо, бронежилети видаватимуть солдатам, як тих направлять в «гарячі точки», але потім може виявиться таке, що на одного солдата буде два захисти, а от касок не буде вистачати. Окрім того, багато людей закуповували неякісні бронежилети. Бувало й таке, що купували ліцензовані, а на полігоні, як ми їх випробовували, то кулі «прошивали» захист. Якщо до нас звернуться за порадою, ми можемо підказати які бронежилети справді хороші, ми це питання вивчали», - розповідає Андрій Оніщук.
***
Громадяни вільної держави продовжують й далі підтримувати українських солдатів - кожен як може, чиновники «керують» потоками грошей, а герої-захисники віддають свої життя за цілісність України… Зокрема сьогодні, 20 червня, на Театральному майдані Луцька відбулася громадська траурна панахида за загиблим під Луганськом Рустамом Хамраєвим.
Висловлюємо сподівання, що кошти, спрямовані на допомогу армії, таки дійдуть до свого адресата, і невиправданих смертей в Україні стане менше.
Коментарі
Бюрократ
20.06.2014 19:22:58
А як я маю керувати цими грішми. це ж для мене манна небесна!