Музей визвольної боротьби планують відкрити на Волині. На думку ініціаторів створення закладу, такий музей може стати візитівкою краю, повідомляє Волинський інформаційний портал.
Заступник голови Волинської обласної ради Ігор Гузь зауважив, що, хоч у країні і точиться війна, не можна зосереджуватись тільки на цьому.
Зокрема, й наша область повинна розвиватися. Так, заступник голови облради розповів, що на Волинь приїздять люди, яких цікавить історія Української повстанської армії. Їх направляють в Колки, проте там нічого, крім куточка в школі та пам’ятника, немає. Така ж ситуація і у славетних Новому Загорові та Вовчаку. Отож, в області вирішили створити музей ОУН-УПА і визвольної боротьби загалом, який би став своєрідною візитівкою краю.
Музей планують відкрити цьогоріч, максимум – на початку наступного року. Вже у понеділок, 23 червня, розпочне роботу група, що вирішуватиме, який статус та назву матиме музей. Щодо місця розташування, то музей хочуть облаштувати в Луцьку. Це має бути повноцінне велике приміщення.
Директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк розповів, що в 1992 році з нагоди 50-річчя УПА розпочалася робота, музей мав хорошу пересувну виставку. Наразі є експонати, які дозволять заповнити експозицію майбутнього закладу. Окрім того, засновники музею проситимуть ветеранів УПА, які мають певні матеріали та речі, передати їх для експозиції.
Зі слів Анатолія Силюка, найкраще створювати музей як структурну одиницю в межах обласного краєзнавчого або як окремий комунальний заклад.
Експозицію планують поділити на кілька етапів, а також один зал виділити для робіт художника Ніла Хасевича. «Це мусить бути не просто музей, а науково-дослідний центр», - наголосив очільник краєзнавчого музею і додав, що повинно бути мінімум 4 людини, які би займалися науковою, просвітницькою та освітньою роботою.
Після того, як вирішиться питання з місцем розташування, планують залучити художників, які би створили гарний образ експозиції. До слова, керівник обласного братства ветеранів ОУН-УПА Василь Кушнір запропонував облаштувати музей в одному крилі колишньої Луцької тюрми.
Наразі ще немає кошторису майбутнього музею, адже ключова проблема – приміщення та його ремонт. Зокрема, Луцька тюрма, вочевидь, потребує значних капіталовкладень.
Довідка:
Ніл Хасевич - український художник, графік, активний громадський і політичний діяч, член ОУН іУГВР. Лицар Срібного Хреста. Заслуги та медалі «За боротьбу в особливо важких умовах».
На Волині відкриють музей визвольної боротьби
субота, 21.06.14 09:47Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає