Минулого тижня голова облдержадміністрації Григорій Пустовіт на власні очі побачив, як працює лісова галузь Волині. Про це пише газета Волинь-нова.
Державне підприємство «Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр» у селі Гаразджа Луцького району, яке визнали одним із найкращих в Україні, створено 2004 року на базі лісорозсадника. Його директор Тетяна Неводнічик розповіла, що на загальній площі 687 гектарів вони вирощують якісний посадковий матеріал основних лісових порід, зокрема сосни, дуба, ясена, модрини, та різноманітні декоративні рослини для озеленення. Лише за п’ять місяців цього року реалізовано саджанців на 1,6 мільйона гривень. Продукцію, яка має попит далеко за межами області, можуть придбати не лише лісгоспи, а й приватні особи, причому ціни — нижчі за ринкові.
На кордоні з Польщею в Устилузькому лісництві директор Володимир-Волинського лісомисливського господарства Дмитро Войтюк продемонстрував ділянки, на яких висаджено дуби та сосни, розповів про особливості догляду за сіянцями. Голова адміністрації мав змогу поспостерігати за тим, як рубають зрілий ліс, дізнатися про особливості електронного обліку продукції.
Як пояснив начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Мазурик, кожне дерево має свою ціну. Дуб — найдорожча порода, але основні надходження — від реалізації сосни звичайної. Весь зрізаний ліс вивозять на нижній склад підприємства та у переробні цехи. Найкраща деревина йде на експорт, а це приблизно 30 вагонів на місяць.
На завершення поїздки у Володимирі–Волинському Григорій Пустовіт зустрівся з працівниками лісової галузі й подякував їм за дбайливе ставлення до найбільшого багатства Волині.
— Я побачив злагоджений та відпрацьований механізм, — зазначив голова облдержадміністрації. — Тепер розумію, скільки потрібно докласти зусиль та часу, щоб маленький сіянець став могутнім дубом. Виконуючи своє головне завдання — збереження природи нашого краю, ви не боїтеся експериментувати та шукати щось нове. І маєте чудові результати: лише за 5 місяців цього року лісова галузь області отримала сукупний валовий дохід у 177,6 мільйона гривень, що на 51 мільйон більше, ніж за аналогічний період минулого року. Тобто позитивна динаміка становить 30 відсотків. Можна впевнено заявити: в системі лісового господарства Волині працюють професіонали, які використають всі резерви, щоб галузь стала ще більш прибутковою.
Читайте також: Роботодавці Волині ігнорують чинне законодавство
Коментарі
коментарів немає