Громадські активісти зацікавилися діяльністю нововолинської прокуратури. Своє обурення її представникам уже кілька разів після Майдану висловлювати мешканці та депутати. Згодом спілкувалися безпосередньо і з тодішнім в.о. прокурора міста Юрієм Сєчкою і новопризначеним Олександром Шпотою, -пише Нововолинськ Діловий.
Проте, на думку активістів, прокуратура веде себе не дуже активно. Особливо це стосується питання боротьби із корупцією. Адже Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» прокуратуру окреслено як спеціально уповноваженого на це суб’єкта.
Проте за 6 місяців діяльності цього року місцевими захисниками прав і свобод винесено аж 1 подання, яке стосується сфери боротьби з корупцією. Минулого року таких було 6 (шість) за весь період, тобто по одному на кожні 2 місяці. І навіть кількох порушників закону зуміли доправити до суду, а до відповідальності притягнуто загалом 7 службових осіб.
То чи зменшилася корупція в Нововолинську цьогоріч? Навряд.
У чому ж причина такої різниці в кількості прокурорських подань?
ЗАПИТАЙМО В ПРОКУРОРА!
Аби отримати відповіді, громадські активісти подали запит. У ньому вони просили прокурорів надати такі дані:
1. Які конкретні заходи щодо запобігання, протидії, а також виявлення, припинення та розслідування корупційних правопорушень ви здійснюєте як спеціально уповноважений на це суб’єкт? Особливо цікавлять заходи, які стосуються саме запобігання та виявлення корупційних правопорушень.
2. Скільки звернень від громадян отримали працівники прокуратури за період 2013-2014 років, у яких йшлося про корупційні правопорушення в Нововолинську? Скільки було проведено перевірок, відкрито кримінальних проваджень чи здійснено інших актів прокурорського впливу і діяльності, згідно розглянутих звернень громадян?
3. Які саме громадяни, посадові особи Нововолинська були притягнені до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень за період 2013-2014 років? В чому полягає правопорушення кожного з них, яку міру покарання призначено?
4. Просимо надати вичерпну інформацію стосовно вжитих вами заходів у 2013 році щодо протидії корупції, яку ви, згідно Закону «Про засади запобігання і протидії корупції», щороку зобов’язані не пізніше 10 лютого оприлюднювати.
БАТЯ, ПРОКУРОР СТАРАЄТЬСЯ!..
Заступник нововолинського прокурора не залишив поза увагою звернення громадян і таки надав власні відповіді.
Що прикметно, у 2013 році до прокуратури від громадян надійшло лише 2 заяви, які містили дані про можливі корупційні правопорушення.
Цьогоріч на корупціонерів нововолинці взагалі не скаржаться.
Звісно, в таких умовах будь-який прокурор може розслабитися. Чи варто й дорікати йому, що з корупцією боротьба ведеться лише на папері?!
Коментарі
Штефан, Луцьк
29.06.2014 09:11:00
Відповідь з прокуратури створено на основі напрацювань попередника О.Шпоти міського прокурора Олексія Леонідовича Решетника. Якого прибрали на пенсію, щоби не псував гру місцевим мафіозі. Сам Олександр Шпота нічим, окрім покривань злочинів міського голови В.Сапожнікова не відзначився. Як і його заступник Юрій Сєчка.