Ситуація на Донбасі залишається напруженою. Крим окупований. Про можливий розвиток подій та що і ким було втрачено пише Кореспондент.
Криза на сході країни затягнулася. Чи є з неї вихід?
ЄС проспав Україну - Newsweek Polska
Європейський Союз. який занурився в економічний маразм і кризу ідентичності, не був зацікавлений в активній підтримці пострадянських держав аж до початку української кампанії, пише польське видання.
Здавалося, що у Європи немає можливості взяти на себе зобов'язання щодо відсталих, нестабільних країн, що перебувають під управлінням різних місцевих царьків та ледь справляються зі своїми внутрішніми проблемами. З точки зору чисто економічного інтересу як старих, так і нових країн ЄС, а також брюссельської бюрократії, закріплення кордону цивілізованого світу на Бузі було оптимальним рішенням, зазначає видання.
Українська доля - Грузія online
Історія України - це завзяте вибудовування власних національних моделей, радикальне експериментування і поступове руйнування Імперії шляхом відривання від неї нових і нових шматків, пише грузинське видання.
У процесі розпаду Російської Імперії в Україні намагалися реалізувати відразу кілька політичних проектів - від консервативної Української Держави до спроби створити вкрай ліву утопію в Гуляй-Полі. Пізніше український політичний процес був загнаний у підпілля, а сама Україна - приєднана до Радянської Росії, щоб потім через кілька десятків років взяти реванш і прийняти участь у руйнуванні червоної імперії, зазначає видання.
Чи впливає Кремль на сепаратистів? - Deutsche Welle
Чи є у Росії реальні важелі впливу на тих, кого Москва називає «ополченцями»? Чи готовий Кремль публічно закликати їх дотримуватися умов перемир'я? Де гарантія, що вони взагалі підуть за таким закликом? Відповідаючи на питання, глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що у Росії «є певні можливості впливу» і що «ми неодноразово закликали і продовжуємо закликати до того, щоб всі учасники протистояння сідали за стіл переговорів», пише німецьке видання.
Про те, наскільки насправді великий вплив Москви на східноукраїнських сепаратистів, і чи всі вони готові підчинятися вказівкам Кремля, можна буде судити з розвитку подій в регіоні в найближчі дні та години, зазначає видання.
Чого не бачать в США? - The Nation
Піддаючи нападам все більше ні в чому не винних людей, в тому числі, дітей, і підриваючи репутацію Америки, організатори цих нападів, які фіксуються на відео, чинять тиск на Росію і на президента Володимира Путіна, який чує заклики «врятувати наших співвітчизників» , зазначає видання.
Грошей немає - Die Tageszeitung
Україна - в безнадійному становищі. Фінансова ситуація на межі колапсу, навіть без підбурюваної Путіним війни нв Донбасі. Ідея представників антитоталітаризму - що з бідних територій між Львовом і Донецьком виникнуть квітучі ландшафти свободи - мильна бульбашка - строката, блискуча, мерехтлива, пише німецьке видання.
Мрійники - ті, хто вважає, що угода про асоційоване членство з ЄС наблизить цю фантазію протягом кількох наступних років, зазначає видання.
Корупцію не перемогли - Neues Deutschland
Чи можна вважати державний переворот у Києві благом з погляду боротьби з корупцією? Звичайно, ні. Сумнівні угоди безперешкодно укладають і сьогодні. Так, наприклад, олігарх і губернатор Дніпропетровської області Ігор Коломойський є власником «ПриватБанку» Цьому банку було надано «стабілізаційний кредит» на суму в 9 мільярдів гривень, який, на думку фахівців, був зовсім не потрібний, пише німецьке видання.
На цю суму були придбані долари за курсом 1:8. Після того, як курс впав до позначки 1:14, Коломойський продав долари і отримав солідний дохід у кілька мільярдів. Потім він знову став купувати долари, коли курс перебував на рівні 1:11. Чистий прибуток приватної особи завдяки державній допомозі склав 300 мільйонів доларів, зазначає видання.
Росія запрошує українців - The Financial Times
Явним придбанням, крім Криму і Севастополя, можуть стати українці, які перетнуть кордон і приїдуть до Росії. В українців та ж мова і культура і тому вони зможуть прекрасно інтегруватися. Замість того, щоб збирати додаткові землі, Москві потрібно збирати людей з колишнього Радянського Союзу, які допомогли б їй створити мотивовану і молодшу робочу силу, а також більш значну споживчу базу, зазначає британське видання.
Ця політика повинна віддавати перевагу тим, хто вносить найбільший внесок у благополуччя країни - в першу чергу інженерам, а також робочим, що виробляють двигуни для літаків і ракети, підприємствам, які були важливими для Росії, але яким загрожує скорочення або закриття після того, як Україна стане керуватися торговими вимогами Євросоюзу, зазначає видання.
Коментарі
коментарів немає