На Волині жнивують. З 26-го червня аграрії почали наповнювати свої комори озимим ячменем. Аби обговорити важливі питання, що стосуються жнив-2014, в області зібрали нараду. На семінар до Турійського району з’їхалися близько півтори сотні запрошених: чиновники різних рівнів, голови асоціацій фермерів, приватні землевласники, міліціонери та навіть рятувальники. Інформує ТРК «Аверс».

До будинку культури села Радовичі Турійського району збиралися, мов на свято, а не на семінар. Запрошених чиновників зустрічали хлібом-сіллю. Спершу, про перебіг жнивувань. За словами, незмінно головного аграрія області Юрія Горбенка очікування на врожай у волинян цьогоріч хороші.

Директор департаменту агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації Юрій Горбенко: «Сподіваємося на те, що все таки тих 900 і більше тисяч тон у нас в області буде намолочено… Якщо кукурудза дасть врожай хоча б на рівні минулого року, то ми очікуємо більше, тому що посіяно більше, як на 5 тисяч озимих, це і дає підстави».

Цьогоріч в області засіяли понад 270 тисяч гектарів зернових. Поки аграрії очікують на врожай більше 900 тисяч тон, зазначимо, рекордним показником зі збору зернови для Волині є понад мільйон тон. Такий результат в області фіксували позаминулого року. Щодо проблем, то їх у аграріїв нині дві - це прохолодна погода, яка спостерігається впродовж останніх двох тижнів та штучне падіння цін на зерно.

Юрій Горбенко: «Насторожує те, що кукурудза через температурний режим дещо відстала в своєму розвитку. Але будемо сподіватися, що вона поправиться до збирання… Аграрії на сьогоднішній день стурбовані тим, що різко оператори на ринку зерна скидають ціну, тому що в травні вона була 3 тисячі, потім 2.800, 2.500, то сьогодні вже ціна впала до 2.250».

Ворогом для волинських врожаїв є вогонь. Щороку банальне спалювання стерні та необережне поводження з вогнем призводить до польових пожеж та, як наслідок, великих матеріальних втрат. До прикладу, тиждень тому, у Горохівському районі згоріло 430 тон цьогорічного сіна та дах сіносховища. Щоправда, надзичайники розглядають версію підпалу.

Начальник управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області Володимир Грушовінчук: «Я б хотів, щоб на базі кожного сільгосппідприємства була, або спеціальна техніка, або техніка пристосована. Тобто, бочку можна елементарно зробити і підвезти на цей період збирання жнив».

Впливають на стратегічну агропромислову галузь Волині й даївці. Від цих людей із жезлами залежить на скільки швидко та чи без штрафу потрапить на поле сільськогосподарська техніка. Громадян у погонах голова Волинської облдержадміністрації просить не «пхати палиці в колеса».

Начальник УДАІ у Волинській області Володимир Кравченя також попередив: великовагова техніка має рухатись колоною не більш як 5 одиниць.