Ухвалений іще у 2000 році закон дозволяє впроваджувати воєнний стан, якщо з'являється загроза територіальної цілісності та суверенітету України. У тому, що загроза існує, не сумнівається ніхто, а щодо доцільності запроваджувати на Донбасі воєнний стан думки експертів розділилися, повідомляє "Спецкор". Пише ТСН.

Політтехнолог Тарас Березовець впевнений, що запроваджувати воєнний стан недоцільно, поки немає контролю над усіма контрольно-пропускними пунктами. Без цього, впевнений експерт, запровадження військового стану позбавлено сенсу. Щоправда, українська армія без впровадження воєнного стану може виконувати лише допоміжну функцію. Бо керують антитерористичною операцією тільки СБУшники та міліціонери, а кадрові військові генерали фактично позбавлені можливості впливати на події. Водночас, запровадження воєнного стану на руку Росії, бо підтвердить її тезу про те, що в Україні почалася справжня громадянська війна.

ВІДЕО МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ ТУТ


"І тому все міжнародне співтовариство має долучитися до ліквідації конфлікту в Україні, таким чином конфлікт наш внутрішній - він інтернаціоналізується. Заходять різні голубі каски, ООНівські миротворчі контингенти, ОБСЄ-сівські і тоді Україна втрачає суверенне право вирішувати конфлікт на Донбасі так, як вона вважає за необхідне", - каже політолог Вадим Карасьов.

 Разом із тим, якщо воєнний стан на Донбасі таки запровадять, населення отримає чималий перелік обмежень: передусім на таких територіях запроваджується комендантська година та обмежується в'їзд та виїзд особистого транспорту. За потреби військові можуть вилучати автомобілі, квартири та інші потрібні армії пристрої. Виробничі потужності та трудові ресурси на підприємствах можуть також мобілізовуватися на потреби оборони. А ще у воєнний час легально може заборонятися діяльність політичних партій та громадських організацій, якщо їхня діяльність загрожує суверенітету або безпеці України. Із цих самих причин влада може вимкнути з ефіру певні телеканали та радіостанції, а також зборонити користування Інтернетом. Нагадаємо, керівництво батальйону "Азов" впевнене, що воєнний стан на Сході необхідний, аби краще контролювати звільнені території.