Громадянина Республіки Польща разом із його законною дружиною, громадянкою України судять у Луцькому міськрайонному суді за торгівлю людьми.

Сімейній парі інкримінують торгівлю людьми та транспортування їх за кордон. Зі слів захисників обвинувачених стало відомо, що Олену та Кшиштофа Лічнерські звинувачують у тому, що вони на Волині вербували молодих жінок та перевозили їх за кордон, для того аби ті працювали у сфері інтимних послуг.

Адвокати підсудних наголосили на тому, що такий бізнес у Республіці Польща є цілком легальним. Та все ж волинські митники затримали громадянина Польщі та його дружину.

4 липня цього року відбулося підготовче засідання по цій справі. Журналістів на судове засідання не пустили, не зважаючи на те, що ні обвинувачені, ні їхні захисники не заперечували. Ба більше, обвинувачена Олена Лічнерські перед початком судового засідання розповіла, що її чоловік Кшиштоф Лічнерські уже 10-ту добу голодує у знак протесту, а начальник СІЗО не зважає на це.

«Мій чоловік уже десятий день нічого не їсть, йому погано, а начальнику СІЗО все рівно, він навіть лікаря йому викликати не хоче»,- розповіла обвинувачена.

На початку судового засідання прокурор Віталій Шепелюк та захисник потерпілих жінок Григорій Коновалов подали клопотання про те, аби проводити судове засідання у закритому режимі, тобто без присутності представників преси.

Мотивують це тим, що їхні підзахисні, жінки яких ніби то вербували та незаконно перевозили за кордон, дуже переймаються тим, аби ця справа не набула великого розголосу в пресі та місті.

Крім того, жінки постійно ховали обличчя від камер, досить агресивно «просили» їх не знімати і навіть не зайшли до зали суду, допоки там перебували представники ЗМІ.

Тому нам довелося чекати закінчення судового засідання у коридорі. Коли ж після засідання обвинувачених вели під конвоєм, Олена Лічнерські хотіла розповісти журналістам чому голодує її чоловік, однак правоохоронці швидко повели жінку геть.

Уже після засідання ми хотіли поспілкуватися із прокурором та адвокатом потерпілих, однак ті навідріз відмовилися давати будь-які коментарі.

«Що ви хочете почути? Я вам нічого не скажу, для цього є прес-служба»,- заявив прокурор Віталій Шепелюк.

Захисники обвинувачених Ольга Юнчик та Віталій Жуковський запевнили, що нічого протизаконного в діях Олени та Кшиштофа Лічнерські не було, а волинські правоохоронці самі сфабрикували цю справу.

«Пресу на засідання не допустили, аби приховати той факт, що злочин є надуманий працівниками міліції і створений працівниками міліції для підняття статистики розкриття злочинів, для підвищення посад та отримання чергового звання»,- заявив адвокат обвинуваченого Віталій Жуковський.

Крім того, адвокати запевняють, що підготовче засідання мало б проводитися у відкритому режимі, позаяк ніяких особистих даних не розголошувалося.

«Рішення про проведення судового засідання в закритому режимі є незаконним. Однією з підстав прокурора було непоширення відомостей, які принижують честь та гідність та поширюють особисту інформацію щодо потерпілих, однак під час підготовчого судового засідання не встановлюється ніяких анкетних даних, вирішується лише склад суду та вислуховуються заяви, відводи та клопотання перед початком розгляду справи по суті. Тому підстав на проведення засідання у закритому режимі на мою думку немає»

Згодом адвокат Віталій Жуковський повідомив, що колегія суддів на чолі з головою суду та водночас головуючим колегії Михайлом Квятковським винесла ухвалу про розгляд справи у закритому режимі.