Перевірки держпідприємства «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» виявили, що звідти в невідомому наразі напрямку зникло кілька десятків тисяч тонн зерна. Принаймні про це йдеться в результатах інспекції, проведеної там нещодавно.
У «Волинського інформаційного порталу» є документи, що свідчать про те, що з КХП №2 Держагентства резерву України зникло 29 тисяч тонн зерна минулорічного врожаю, яке на зберігання йому передав Аграрний фонд. Згідно з актом позапланової перевірки хлібокомбінату Державною інспекцією сільського господарства України (за дорученням міністра агрополітики та продовольства), тут станом на липень 2014 мало би зберігатися понад 38 тисяч тонн зерна. Якщо точніше, то в документах йдеться про те, що на КХП №2 мало б були майже 34 725 тонн пшениці та понад 3 842 тонни жита.
Однак фактична наявність зерна вразила перевіряльників. Адже шляхом замірів вони з’ясували, що загалом хлібокомбінат має лише 9090 тонн зерна. Нестача ж становить 29 117 тонн: 7 634 тонн пшениці четвертого класу, 19795 тонн пшениці третього класу та 1688 тонн жита.
За оцінками експертів, вартість поцупленого із Агрофонду – у межах 64 мільйонів гривень. Хто саме провернув таку махінацію, мають встановити відповідні органи. ДП «Луцький комбінат хлібопродуктів» очолює нині Степан Москвич, однак місце перебування його наріз теж невідоме.
Нагадаємо, що таке на КХП №2 трапляється вже не вперше. Адже якийсь час тому Аграрний фонд під час перевірки хлібокомбінату недорахувався 30,5 тисячі тонн зерна врожаю 2007-2009 років, які він передавав на зберігання підприємству. Його тоді очолював директор Михайло Гнасюк.
З огляду на все вище зазначене, на Волині у час жнив вимальовується ще одна проблема: де зберігати, сушити й очищувати зерно нового врожаю? Везти його на КХП №2 – і необачно, і небезпечно. Адже здавати на збереження на хлібокомбінат зерно нового врожаю за умови, що там зафіксовано нестачу в понад 29 тисяч тонн, – це вчиняти усвідомлене самогубство.
На запитання, як виходитимуть з ситуації ті, хто свого часу здав зернові на зберігання і постраждав у результаті оборудки на КХП №2, джерела ВІПу розводять руками. Очевидно тільки одне – від чергової «зернової піраміди» постраждалих буде чимало, і багато людей залишаться ні з чим. Бо забрати своє зерно, якого на комбінаті вже давно немає, буде просто неможливо.
Коментарі
Лаборант
10.07.2014 22:21:09
Такий акт перевірки важко назвати актом і толковий, грамотний юрист може його запросто оскаржити, а посадові особи можуть бути притягнуті до відповідальності за складання такого акту...: - немає порядкового номера акта перевірки; - відсутні дані щодо останніх проведених перевірок; - розпорядчі документи щодо здійснюваної перевірки: тут не зазначено тип перевірки і підстави щодо яких робиться захід державного нагляду/контролю; початок перевірки 3 липня, закінчення перевірки 4 липня - як за такий короткий термін можна перевірити елеватор місткістю 72 тисячі тонн? Це просто нереально, фізично неможливо; - відповідно до Інструкції про ведення обліку й оформлення операцій із зерном і продуктами його переробки на хлібоприймальних та зернопереробних підприємствах, завтердженої Наказом Міністерства аграрної політики України від 13 жовтня 2008 року №661 інвентаризація зерна проводиться ВИКЛЮЧНО шляхом зважування і аж ніяк не шляхом замірів як про це вказано в акті перевірки - це дуже груба помилка і навіть лиш на цьому моменті можна тягнути інспекцію в суд і вигравати в чисту! Немає методики визначення кількості зерна шляхом замірів, обмірів, візуальних споглядань - це БРЄД!!! Щодо ТОВ "Агротехніка"... Таке підприємство не мало ніякого зерна на зберіганні на другому комбінаті, а мало підприємство ТзОВ "Агротехніка" - не просто товариство, а товариство """З""" обмеженою відповідальністю - це ж можуть бути різні субєкти господарювання. Далі - в наведеній копії акта відсутня друга сторінка та сторінка з підписами - ймовірно вони є, але для такої статті усі моменти важливі, тим паче остання сторінка з підписами та зауваженнями представників підприємства-зберігача. Далі - як тоді представництво інспекції в області розглядало і погоджувало акти зачисток, якщо така нестача? Таку кількість зерна за день не вкрадеш - тут треба пару місяців - значить це робилось методично і за погодженням контролюючого органу... Да, з цим комбінатом треба щось робити - може його продати Мартиняку Сергію, який має у власності ТзОВ "Агротехніку"? В нього давні тьорки з Москвичом Степаном - за дорогу асфальтову, за землі сільськогосподарські... Ну та ладно... вже "РОЗГРЕБЛИ" з Гнасюком і тут те саме буде...