Депутати обласної ради вирішували, що можна дозволити військовим купувати за гроші з Волинської казни: бронежилети чи УАЗ.

Про це йшлося під час сесії обласної ради сьогодні, 11-го липня. Пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Голова обласної ради Валентин Вітер сказав, що згідно з пропонованим проектом рішення пропонується розширити список товарів, які можна купувати.

«За кошти, які виділили військовим частинам, ми дозволили купувати лише засоби захисту, а зараз є необхідність розширити використання коштів. Нам сказали військові Нацгвардії, що в них є бронежилети, а зараз треба авто УАЗ, аби доїжджати до блокпостів. Це просив командир, який пораненим повернувся на Волинь. Вони краще знають що їм потрібно чи тепловізор чи що інше, це 300 тисяч гривень», - пояснює Валентин Вітер.

Цю ідею підтримав депутат Олександр Свирида.

«Треба довіряти командирам, а не тут з крісел вирішувати. Їм краще видно, це і буде децентралізація влади», - наголосив обранець громади.

Втім, депутати засумнівалися чи можна таке рішення приймати, мовляв вони не впевнені, що вже всі військові на 100% забезпечені засобами захистів.

«У Нацгвардії є 150 чоловік, чи всі вони касками й бронежилетами забезпечені? Треба щоб нам про це доповіли, аби ми були впевнені, що безпека людей гарантована», - наголошує Святослав Кравчук.

Про це запитали в начальника головного фінансового управління Волинської облдержадміністрації Ігоря Никитюка, втім, він не зміг чітко відповісти.

Переживання присутніх вгамував виконувач обов’язків командира військової частини 1141 Валерій Вітковський.

«Наш військовий склад сьогодні в зоні АТО в Донецьку. Усі на 100% забезпечені броне захисними засобами, які були закуплені за рахунок спонсорських організацій, це Луцька міськрада, спілка афганців та інші. Кошти з обласної ради ми не можемо використати. Ми хотіли тендер провести, але члени цього комітету виконують зараз бойові завдання. Я не розумію, чому ці 3 мільйони не направили на спілку афганців, і ми б могли нормально використати гроші», - пояснює військовий.

Згідно із проектом рішення «Про внесення змін до Програми матеріально-технічного забезпечення заходів розгортання в області 1-го батальйону територіальної оборони», передбачають такий перерозподіл 3 мільйонів гривень:

Військовій частині А2331 – 1450 тисяч гривень, військовій частині 1141 – 300 тисяч гривень, роті патрульної служби міліції особливого призначення «Світязь» УМВСУ в області – 250 тисяч гривень, 1-му батальйону територіальної оборони – 1000 тисяч гривень.

Втім, депутати не знайшли спільного рішення й вирішили відкласти питання на годину, аби за цей час фахівці ОДА розробити механізм як «завислі» 3 мільйони гривень можна швидко використати, оминувши бюрократичну систему.