Відтепер Рівненщина має унікальний шанс отримати власний бренд. Влада та громадськість Рівного ініціюють включити Волинський серпанок до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Про це пише День.

"Волинський серпанок" - унікальна тканина, виткана з тонкої, майже прозорої, нитки з особливого льону. Таку тканину виробляли в минулі століття лише в одній місцевості світу - на Волині. Понад 100 років вважалося, що техніку виготовлення волинського серпанку втрачено назавжди. Але декілька років тому ГО "Центр дослідження й відродження Волині" взялася відродити цю легендарну тканину. Майстриням знадобилися три роки, щоб відродити технологію ткання серпанкового полотна.

Наразі таким статусом може похизуватись хіба що Петриківський розпис на Дніпропетровщині. За словами керівника «Центру дослідження відродження Волині» Володимира Дзьобака, визнання ЮНЕСКО - це своєрідний знак якості для туристів зі всього світу.

Раніше такий одяг використовувався як весільне вбрання, яке також носили на великі свята, а ще в ньому виходили перший день на жнив. Нині вартість такого однострою від 12 до 14 тисяч гривень.

Місцева влада запевняє: проект внесення до спадщини ЮНЕСКО вже активно лобіюється у міністерстві культури. «Цей імідж послужить добру службу нашому регіону. І ми перетворимо його на конкретну користь для Рівненщини. Водночас, у найближчих планах плануємо представити бренд серпанку у Києві на виставці, яка відбудеться у жовтні», - каже заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олександр Савчук.