15 липня під час круглого столу «Вдосконалення механізмів залучення громадян до ухвалення владних рішень в місті Луцьку» говорилося про те, що інструменти місцевої демократії, хоч і закріплені законодавчо, але недостатньо врегульовані. Про це інформує «Волинська правда».
Дебати про участь громади у прийнятті владних рішень спровокував допис Луцького міського голови Миколи Романюка у мережі «Facebook», розміщений 4 липня, де він зазначає, що, окрім децентралізації, необхідно вдосконалювати механізми реалізації участі громади у прийнятті рішень.
Помічник міського голови Богдан Гончарук розповів, що місцева влада бачить основне завдання у тому, щоб кожен житель Луцька ініціював себе з поняттям «член громади». Сьогодні, зазначив він, іде робота по напрацюванню основних позицій в положення, які регулювали б проведення основних консультацій з громадськістю. За словами Гончарука, зараз відбувається підготовка проектів положень про проведення громадських слухань та реалізацію місцевих ініціатив, згодом ці проекти будуть винесені на розгляд Луцькради.
З точки зору депутата Луцької міської ради Андрія Осіпова, саме місцева влада на чолі з міським головою заважає участі громади у прийнятті владних рішень. На його думку, представники влади займаються тільки написанням нікому не потрібних документів.
«Я не прихильник розмноження документів, які потім неможливо знайти. Якщо є можливість вирішити питання в межах одного документа, це треба зробити», - підкреслив він.
Зокрема, депутат підготував проект щодо громадських слухань, за який, упевнений він, депутати не проголосують через упередженість.
Представник «Батьківщини» Олександр Плісецький запропонував колезі зняти з розгляду проект рішення і доопрацювати його.
«Щоб не було неприйнятих рішень, які важливі для громади», – додав він.
Також Плісецький бачить проблему у власне неактивності громадян.
«На жаль, навіть після Євромайдану наша громада неактивна. Вона не знає і не вміє долучатися до громадських рішень», – зауважив він.
Після жвавого обговорення присутні прийшли до висновку, що необхідно залучити до процесу розробки відповідних положень всі зацікавлені сторони – громадські організації, активних громадян, депутатів, представників виконавчих органів тощо. З представників цих структур треба створити ініціативну групу, яка розробила б і винесла на розсуд міської ради узгоджений проект рішення. Як підкреслив представник Громадської мережі «Опора «Михайло Шелеп, громадськість має бути включена у процес з самого початку, а не поставлена перед фактом.
«Сьогоднішній круглий стіл – публічний старт цій ініціативі», – підкреслив він.
Коментарі
коментарів немає