Міськрада хоче направити лист у Міністерство, аби збільшили штат даішників в Луцьку, однак окремі депутати обіцяють скандал, - пише Інформаційне агенство Волинські новини.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії Луцької міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, депутатської діяльності, етики та регламенту сьогодні, 17-го липня.

Зараз в Луцьку є 28 працівників ДАІ, хоча в містах з подібним населенням їх кількість – 50 чоловік. Про те, що міліціонерів не вистачає, запевняє виконувач обов’язків начальника відділення ДАІ з обслуговування міста Луцька Віктор Главічка.

«Із такою кількістю людей ми не встигаємо покривати усе місто, вчасно виїжджати на виклики, як працює 2-3 бригади, то це мало для Луцька. От, телефонують, що тролейбуси не можуть проїхати в районі автомобільного ринку, я відправив наряд. Тут дзвонять, що в центрі ДТП, ми туди їдемо, знову виклик, а людей немає. Тому і є нарікання від мешканців. Від нас мали їхати два працівники в зону АТО, але зголосилися троє добровольців. Є проблема з кадрами», - наголошує Главічка.

Лист-звернення у Міністерство підготував секретар Луцькради Сергій Григоренко.

«Віктор Йосипович (Главічка) намагається щось змінити на краще, але на одній лише добрій волі нічого не зробиш. Ми, як міська рада, повинні допомагати. Ми пропонуємо 25 тисяч гривень на пальне, хоча просили 40, але поки більше не можемо дати. У нас теж був 51 працівник, але злочинна влада скоротила їхню кількість без обговорення з громадою. В Рівному, Тернополі більше даішників. Треба просити збільшити чисельність», - пояснює Григоренко.

 {{photo-1}}

Член депутатської групи «Новий Луцьк» Ігор Поліщук поцікавився, чи збільшення штату не ляже тягарем на державний бюджет, адже доцільніше було б спрямувати кошти туди, де їх і так не вистачає. До прикладу - для військових, що беруть участь в АТО. Сергій Григоренко пояснив, що утримання буде із Києва.

Втім така ініціатива дуже обурила депутата Богадана Шибу, який пообіцяв скандал.

«Усі ви знаєте, що в МРЕО треба заплатити 800 гривень за один іспит, щоб отримати права. Зрозумійте, не від кількості працівників залежить безпека на дорогах, а тому, що багато молодиків їздять на наших дорогах, які не знають правил дорожнього руху. Що говорити про окраїни, якщо на проспекті Волі безголові мотоциклісти на повну швидкість ганяють. Треба, щоб керівники різних рівнів відповідали кримінально за те, що повипускали таких водіїв. У нас вночі п’яні «льотчики» ганяють по центральних вулицях, як повиходять з «Опери». Треба систему міняти, а не тих же добирати й тратити на них гроші, якщо в зоні АТО наші хлопці потребують фінансової допомоги. Я буду вчиняти скандал», - висловився депутат.

З ним у суперечку вступив Ігор Поліщук.

«По-перше, МРЕО немає жодного відношення до Луцького ДАІ. Дійсно, проблема корупції є, але це не лише в ДАІ, а в багатьох структурах. Не варто зараз оголошувати полум’яні промови», - сказав Ігор Поліщук.

 {{photo-2}}


На захист луцьких даішників виступили й громадські активісти.

«У нас є багато претензій до обласного ДАІ, а до міського немає. Ми з ними патрулювали й бачили, що для того, аби оформити п’яного – необхідно 3 години», - заявив представник «Народної самооборони» Сергій Рижков.

Усе ж після тривалих дискусій члени профільної комісії більшістю голосів підтримали проект рішення «Про звернення до Міністерства внутрішніх справ України щодо збільшення штатної чисельності».