На Волині великими плантаціями розповсюджується отруйна рослина борщівник. У деяких районах області площі, на яких засіялася ця рослина, сягають 10-ти гектарів. Основну небезпеку для людей несе сік цього бур'яну, адже при контакті з ним та під дією сонячного проміння - на шкірі людини з’являються страшні опіки. Однак, боротися з борщівником спеціальні служби Луцька не дуже поспішають. Як розповіли знімальній групі ТРК «Аверс», для початку необхідно віднести цю рослину до розряду карантинних. Інформує ТРК «Аверс».
За словами експертів, борщівник почали розводити ще в Радянському союзі як сільськогосподарську культуру для годівлі худоби.
Начальник управління державного нагляду та дозвільної системи Василь Лиходід зазначив: «Ця культура не набула такої популярності у зв'язку з тим, що при годівлі худоби молоко набувало гіркого смаку і вона перейшла у форму бур'яна».
Нині ж рослина сама швидкими темпами розсіюється та травмує чимало людей, адже при контакті з її соком на тілі з’являються опіки.
Завідувач Волинського обласного опікового центру Роман Трач розповів: «Небезпека є в тому, що досить часто люди не звертають уваги на те, що при контакті з цією рослиною, вони далі продовжують займатися своїми справами і тільки через деякий проміжок часу з'являються почервоніння, утворюються пухирі».
Якщо вчасно не звернути увагу на опік - наслідки контакту з борщівником жахливі. В першу чергу лікарі радять промити рану та негайно звертатися до медичних працівників: «Якщо не лікувати ці травми, то при приєднанні інфекції може бути нагноєння цих місць і відповідно ускладнення зі сторони рани», - констатував Роман Трач:
Цього року від опіку отруйної рослини вже постраждало п'ятеро волинян.
Спеціальні служби, як виявляється, теж поки що неспроможні знищити цю отруйну рослину.
Начальник Управління державного нагляду та дозвільної системи Василь Лиходід: «Боротися з ним майже неможливо у зв'язку, коли механічним способом його косиш при контакті, воно викликає опіки, хімічні засоби захисту його майже не беруть, тільки в ранніх стадіях, коли воно сходить і обробіток потрібно проводити рано на весні. Після цвітіння використання засобів захисту неможливе».
Цю отруйну рослину треба знищувати ще на ранніх стадіях, але жодних заходів, щоб запобігти розповсюдженню борщівника на Волині не зробили. Кажуть, що потрібно більше грошей, але для початку необхідно внести цю рослину до розряду карантинних: «За наказом держфетфітослужби нам надано наказ проводити обстеження та моніторинг, де розповсюджується ця культура… Ми зараз моніторимо і ми зберемо всю інформацію, подамо в Київ і я думаю що там ініціюють, щоб цей бур'ян внесли в карантинні організми», - зауважив Василь Лиходід.
Поки спеціальні служби зволікають та лише оглядають місця з отруйним бур'яном - рослина й надалі росте, цвіте та розсіюється на інші території області, що неабияк загрожує життю та здоров'ю волинян.
Коментарі
коментарів немає