Умови їхнього оздоровлення нещодавно перевірив голова Волинської обласної ради Валентин Вітер спільно з членами Координаційної ради з питань місцевого самоврядування. Пишуть на сторінках інтернет-газети Волинь-нова.
У селі Пульмо Шацького району гостей радо зустрічали в оздоровчому таборі «Світязь», що є структурним підрозділом Володимир–Волинської спеціалізованої школи–інтернату І—ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально–педагогічної підтримки». Директор навчального закладу, заслужений працівник освіти України Валентин Вірковський показав членам Координаційної ради відпочинковий комплекс. За зміну, що триває 21 день, у таборі можуть оздоровитися 120 дітей (путівка коштує 129 гривень за добу), а за 4 літні зміни — 600 — 650 школярів. Поруч зі «Світязем» розташований Центр відпочинку релігійної місії «Карітас–Спес» Луцької дієцезії Римо–католицької церкви. Відбудований нещодавно практично «з нуля», він помітно відрізняється від інших закладів добротним євроремонтом. Керівник табору, отець–канцлер дієцезії Роман Бурник наголосив, що у Центр приймають дітей без огляду на конфесію. Але на відміну від «світських» таборів тут вони можуть не тільки розважатися, а й дізнатися основи християнської віри. На березі озера Світязь розташований і табір «Супутник», що належить обласній профспілці працівників освіти та науки. Членів Координаційної ради зустрічали хлібом та піснями. Директор табору Людмила Кіліба та очільник освітянської профспілки Василь Грановський провели екскурсію впорядкованою територією закладу. Розповіли, що кожної зміни тут оздоровлюється 240 дітей, а путівка коштує 140 гривень на добу. Заступник начальника управління у справах молоді та спорту ОДА Ігор Дмитришин наголосив, що Волинь однією з перших виконала вимоги Закону України «Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей».
Обласна рада виділила кошти на оздоровлення та відпочинок дітей, батьки яких постраждали на Майдані, були мобілізовані до лав Збройних сил або змушені виїхати з Криму та сходу України. 80 представників цих категорій вже були оздоровлені у червні. Чимало східняків та кримчан відпочивають нині і в санаторії «Лісова пісня». Директор цього лікувального закладу, депутат обласної ради Віктор Карпук часто спілкується з ними, чує чимало вражаючих історій про події на Сході та на півострові. Віктор Карпук переконаний, що у знаменитій волинській здравниці ці люди зміцнять свої сили і повернуться додому з гарними враженнями та поліпшеним здоров’ям, адже у санаторії надаються ефективні лікувальні послуги. Зокрема — підводний душ–масаж, фітотерапія, гальванічні ванни, лазеротерапія, спелеотерапія, послуги кімнати психологічного розвантаження. Члени Координаційної ради відвідали і так зване «волинське Межигір'я» — маєток в урочищі Гряда, який пов’язують із комуністом Ігорем Калетником та молодшим сином Віктора Януковича.
Відпочинковий комплекс із 6 будинків з вертолітним майданчиком ми побачили тільки ззовні — зайти в приміщення нам не дозволили. Але навіть поверховий огляд маєтку залишив у душі гіркий осад, який, мабуть, відчули всі учасники наради, оскільки в один голос побажали, щоб побудована за вкрадені у народу гроші база якомога швидше стала власністю держави.
Коментарі
коментарів немає