Для рибалок Волині не секрет, що нерестова заборона на вилов водних біоресурсів вже фінішувала. Проте, хотілося б аби вони й надалі пам’ятали про те, що Закон України «Про тваринний світ», Правила любительського та спортивного рибальства та інші нормативно-правові акти ніхто не відміняв. Тому дотримуватись їх повинен кожен для того, аби щоразу кожен з нас мав можливість вийти гарного дня на риболовлю й отримати бажаний результат, -повідомляють у прес-службі Волинської рибоохорони.

Але похвалитися тим, що рибалки сумлінні та добропорядні не доводиться, оскільки інспектори систематично виявляють грубі порушення правил рибальства навіть на одних і тих же водоймах. 9-10 липня 2014 р. був проведений рибоохоронний рейд на чолі з головним державним інспектором Ратнівської рибоохоронної дільниці Мазуриком Г.О. спільно з громадськими інспекторами рибоохорони та активною громадськістю. На озерах Самари-Оріхівської та Турської сільських рад Ратнівського району виявлено 6 порушень природоохоронного законодавства, з яких 2 – грубі порушення правил рибальства. Зокрема, 10 липня на озері Турське, поблизу селища Заболоття, житель цього селища Олексій Б. (1978 р.н.), втягнувши в протиправні дії неповнолітнього племінника Іллю Б. (1997 р.н., випускник ЗОШ), незаконно зловив сіткою з дерев’яного човна 10 карасів сріблястих, 8 окунів, 1 сазана чим наніс збиток державі на суму 2030 грн.

До речі, вказаний водний об’єкт відноситься до території природно-заповідного фонду – гідрологічного заказника місцевого значення «Турський» 16-17 липня в ході повторного проведення рибоохоронного рейду держрибінспектором Мазуриком Г.О. спільно з прикордонниками відділення прикордонного контролю «Тур» на водоймах тієї ж Турської сільради знову затримано жителів селища Заболоття – Андрія Г. (1995 р.н. на озері Турське і Дмитра Г. на озері Довге), у яких вилучено по одній риболовецькій сітці. при цьому Андрій Г. зловив сіткою 10 пліток, чим наніс збиток на суму 1500 грн. Грубі порушення правил рибальства будуть розглядатися Ратнівським районним судом. Нагадуємо, що в управлінні рибоохорони функціонує цілодобова телефонна «гаряча лінія» (0332) 24-35-77, 067-360-78-40.