За даними ООН, з початку антитерористичної операції в Україні загинуло 1129 мирних жителів, близько 3500 – поранених. 812 осіб на сході України затримано або викрадено озброєними терористичними групами, повідомляє Рада Безпеки. Про це пишуть Факти.
Серед них як місцеві політики, держслужбовці, так і вчителі, журналісти, священнослужителі та студенти. Організація Об’єднаних Націй запевняє, що правосуддя чекає на кожного порушника норм міжнародного права в Україні і причетного до вбивств, тортур та викрадень. Постане перед судом і кожен, хто причетний до збиття малайзійського авіалайнеру MH17.
«Збиття літака малайзійських авіаліній ми можемо розцінювати як військовий злочин. Зараз, украй необхідно провести невідкладне, ретельне, незалежне й неупереджене розслідування катастрофи. Лише за таких умов ми зможемо встановити усі обставини трагедії та знайти відповідальних за цей жахливий злочин», - каже представник ООН з прав людини Джанні Магаццені. Хаос і безправ’я панують у Донецькій та Луганській областях – кажуть в організації. Це підтверджують міжнародні експерти та іноземні поліцейські, які у складі гуманітарної місії уже кілька днів не можуть потрапити на місце падіння літака. Сьогодні група змогла наблизитись до Шахтарська, але ледь не потрапила під артилерійський обстріл. «Ми вже були недалеко від місця авіакатастрофи, коли почали лунати обстріли. Нам осточортіло, що нас постійно переривають і не дають виконувати місію», - говорить заступник голови моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хаг. Уряд Австралії закликає Кремль посприяти проведенню незалежного розслідування. «Ми разом із прем’єр-міністром Тоні Ебботтом кілька разів говорили із президентом Путіним. І ми сподіваємось, що Росія використає увесь свій вплив, аби змусити сепаратистів надати доступ до місця трагедії», - говорить міністр закордонних справ Австралії Джулія Бішоп. Однак у Росії – геть інші клопоти. Сьогодні вона зазнала поразки. У справі ЮКОСа. І тепер має виплатити нафтовій компанії 50 мільярдів доларів компенсації та ще й покрити судові витрати на суму 65 мільйонів. Третейський суд у Гаазі одноголосно вирішив задовольнити позов колишніх власників компанії, визнавши, що Росія порушила енергетичну хартію, коли експропріювала активи ЮКОСа. «На заключному етапі судді одноголосно підтвердили, що на їхню думку, атаки Росії на компанію ЮКОС, її власників, зокрема і Михайла Ходорковського, були політично вмотивовані. І найперше завдання Росії було не зібрати податки, а зробити ЮКОС банкрутом і привласнити активи компанії. А водночас – прибрати Ходорковського із політичної арени», - каже директор «Group Menatep Limited» Тім Осборн.
Глава МЗС Росії Сергій Лавров уже заявив: справа, яка тривала майже 10 років, не закінчена, Москва готує апеляції і буде відстоювати свої права. А тим часом іще 250 тисяч євро у Росії хочуть відсудити учасниці скандально відомої групи «Пуссі Райот». Марія Альохіна та Надія Толоконнікова подали скаргу до Європейського суду з прав людини із проханням стягнути із Росії по 120 тисяч євро моральної шкоди, завданої їм через кримінальне переслідування. Перевести подих Кремлю і проросійським силам не дає міжнародна спільнота. Нові санкції проти агресора запровадила Японія. «Японія заморозить активи всіх, хто дестабілізував ситуацію в Україні. Також ми забороняємо імпорт усіх кримських продуктів, бо не згодні із незаконною анексією Криму», - каже Генеральний секретар Кабінету Міністрів Японії Есіхіде Суга. На тлі таких невтішних для Кремля новин російські фондові ринки закрились із падінням по всіх основних індексах. До трьохмісячного мінімуму впав і рубль.
Коментарі
коментарів немає