Волинська обласна організація Партії розвитку України започаткувала проект «Стоп корупція» для жителів Волині.
Експерт обласної організації Партії розвитку України Володимир Шевченко вважає, що корупція стала нормою в сьогоденні. Зі слів експерта, вітчизняні чиновники дивляться на це явище крізь пальці і не поспішають її викорінювати.
«Корупція винна у всьому, що є поганого в Україні: якщо не вистачає грошей, якщо не вдається підписати угоду, якщо зійшов сніг і дороги усі в ямах. Це добре засвоїли чиновники, тому взяли собі за правило всі невдачі звалювати саме на корупцію, а не на людей, які повинні її контролювати», - переконаний Володимир Шевченко.
«Українці сьогодні дуже чекають на зміни. Всі ми відчайдушно хотіли б серед інших ознак «життя по новому» відчути на собі зникнення чи принаймні помітне зниження рівня корупції. Це, напевно, чи не єдина реформа, за яку би виборці проголосували одностайно. Для початку варто розібратися, який різновид корупції найбільше дошкуляє українцям. Почнемо з простого і, на мій погляд, найганебнішого підвиду – коли особа при владі вимагає хабар за отримання Вами і мною того, що і так нам належить. Наприклад, мама, яка прагне влаштувати свою дитину у школу, зазвичай отримує дружню чи зухвалу пораду зробити спочатку «внесок до благодійного фонду» або пряме прохання покласти на стіл певну суму. Хворий, якому в державній лікарні натякають, що ліки є, але не для всіх. Чи підприємець, який під час реєстрації своєї компанії дізнається про цікаві благодійні та кишенькові фонди державних установ. Конституція гарантує, але ті, хто приймають заяви, вирішують на власний розсуд. Здирництво є назва цього підвиду.
Більш складний, але не менш брудний вид – це змова двох сторін, коли державний службовець погоджується надати певній особі те, що їй не належить. Перевагу у тендері, податкових пільгах або зарахування чиєїсь зовсім не талановитої дитини до університету на місце за державним замовленням. Здавалося, обидві сторони задоволені, тож чого турбуватися? Але ми з Вами, громадяни, які не брали участі у цій оборудці, є ошуканими! Учасник тендеру з чесними даними несправедливо недоотримає замовлення від держави. Бізнес, що і так змагається з усім світом, не зможе конкурувати з компаніями, яким незаконно надали пільги. Обдарований студент так і не потрапить до університету. Наші права були скореговані змовою інших».
Який же вихід, як реально,а не на словах побороти корупцію.
За словами експерта Волинської організації Партії розвитку України - Володимира Шевченка це зробити можна досить швидко, а саме здійснивши контроль за видатками, якщо ж реальні витрати чиновника кардинально більші, ніж його офіційний дохід – це вже серйозна підстава, щоб перевірити його. Це вже означає, що ця людина, імовірно, або злодій, або корупціонер, який зловживає службовим становищем.
В Україні поки що вважається, що найкращий спосіб виявити корупціонера – це піймати його за руку на гарячому.
Володимир Шевченко переконаний – набагато ефективніше просто зіставити доходи з реальними витратами. Тоді й в Україні можна буде знайти своїх Аль Капоне.
Фахівці Волинської організації Партії розвитку України започаткували свій проект викриття корупціонерів - «Стоп корупція» для жителів Волині.
Якщо Ви стикнулися з діями, які мають корупційні ознаки, ви маєте можливість звернутись за юридичною консультацією в Контактний центр за безкоштовним телефоном 0-800-212-212.