Волинських фармацевтів попросили допомогти військовим із медикаментами.

Про це стало відомо під час наради із провідними фармацевтами та медиками Волині сьогодні, 12 серпня, у стінах ОДА. пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Так, зі слів голови ОДА Володимира Гунчика, часто буває так, що волонтери збирають зовсім не ті матеріальні цінності, що необхідні бійцям. Більше того, часто ці речі залишаються на складах у військових частинах і не потрапляють безпосередньо до військових.

Як пояснив новообраний губернатор, найбільше українська армія потребує ліків та ремонту спецтехніки.

«Мені доповідали, що наші фармацевти дуже активно співпрацюють з волонтерами. Вони надають допомогу через шпиталі, де лікуються бійці. Але як же нам скоординувати роботу так, щоб на самі кінцеві бойові точки поступали ліки?» - звернувся посадовець до медиків й зазначив, що працівники ОДА підготують для провідних фармацевтів області список усього того, що вкрай необхідно в зоні бойових дій.

З його слів, частину ліків закупляють волонтери, частину – через благодійні фонди, а частину повинні спонсорувати фармацевти.

На думку очільника ОДА, є два варіанти вирішення цього питання: робити доставку медикаментів централізовано або через волонтерів.

До слова, зустріч із волонтерами проведуть уже наступного тижня. Зі слів голови ОДА, це будуть представники громадських організацій з величезним досвідом у перевезенні не однієї тони вантажу у зону АТО.

Варто зазначити, що серед ліків, яких найбільше потребують військові – медикаменти проти зараження, протишокові засоби і знеболююче.

Також Володимир Гунчик порекомендував волинським фармацевтам зробити в аптечних пунктах скриньки, аби прості люди могли підтримати бійців медикаментами.

До прикладу, я купую ліки для лікування голови і готовий пожертвувати такі ж для військових. Також повинна бути вивіска, що купуючи ліки у саме цій аптеці,люди можуть допомогти армії і стовідсотково знатимуть, що медикаменти передадуть бійцям у найвіддаленіші куточки бойових точок.

На це власник ДП «Волиньфармпостач» Михайло Півнюк відповів, що волонтери часто збирають такі препарати, які не потрібні на полі бою, а потрібні у клініках. На його думку, найбільше на фронті актуальні кровозупинні, протишокові, знеболюючі препарати і перев’язочні матеріали.

«Те, що ви говорите, уже працює. Коли ми відпрацьовували склад первинної аптечки для бійця, то врахували, що йому треба мати мінімум ліків, рівно стільки, аби зберегти життя від моменту поранення до транспортування», - відповів він голові ОДА.

На це губернатор зауважив, що значно важливіше скоординувати дії волонтерів та благодійників, щоб вони не купували непотрібних препаратів, що, своєю чергою, може потрапити до рук нечесних людей і бути перепроданими або вкраденими.

Також одна із присутніх у залі представників фармацевтичної компанії порадила колегам наклеїти на пластмасові ящики для збору ліків однакові логотипи, що засвідчували б, що медикаменти збирають для воїнів АТО й продавати ліки для військових у аптеках міста з нульовою націнкою.

Така ідея голові ОДА сподобалась, тож, він порадив фармацевтам приступити до негайного її втілення.