Власники «Книжкового пасажу», що розташований на вулиці Лесі Українки в обласному центрі, претендують на земельні ділянки в історичній частині міста. А депутати, зі свого боку, ініціюють відміну рішень міськвиконкому, якими свого часу прийняли в експлуатацію незаконне будівництво.
На розгляд сесії пропонується проект рішення про скасування рішень міськвиконкому про дозвіл на будівництво на території «Книжкового пасажу», надання йому статусу ринку і про прийняття в експлуатацію цих будівель.
Про це стало відомо під час постійної комісії з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, депутатської діяльності, етики та регламенту сьогодні, 12 серпня. Пише інформаційне агентство Волинські Новини.
Питання члени комісії розглядають уже не вперше. Власники магазинчиків хочуть забрати землю в орендаря, а міськрада планує у це втрутитися. Так, у 2002 році громадянин Володимир Пахольчук отримав в оренду на 25 років землю під «Книжковим пасажем», що знаходиться на вулиці Лесі Українки, 35А. Уже в 2004 році, згідно з рішенням виконкому, їх павільйон отримав статус «ринок». Однак орендар не оформив належну документацію. Підприємці, які вкладали гроші у розбудову «Книжкового пасажу», вважають землю своєю.
Ще у травні члени профільної комісії вирішили розібратися детально з цим питанням до наступного засідання, аби мати законні підстави для розірвання договору із теперішнім орендарем, та щоб скласти новий договір з інвесторами.
Під час наступного засідання комісії депутат міської ради Богдан Шиба заявив, що «Книжковий пасаж» – це взагалі незаконна нерухомість, адже розташована в історичній частині міста, крім того, це суперечить генеральному плану міста.
Нагадаємо, у 2002 році Луцька міська рада, за головування попередника Богдана Шиби Антона Кривицького, ухвалила рішення «Про надання ділянки оренди для влаштування та обслуговування «Книжкового пасажу». Депутат зауважив, що слово «будівництво» у цьому рішенні не фігурує, а термін «влаштування» означає, що на ділянці має бути тимчасова споруда. Бо це, по-перше, суперечить генплану, згідно з яким там має бути площа, а не нерухома споруда; а по-друге, вулиця Лесі Українки належить до зони регулювання забудови історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» і погодження на будівництво мало б надавати Міністерство культури.
Та вже за кілька місяців Луцький міськвиконком ухвалив рішення про дозвіл на будівництво, а згодом він же прийняв об’єкт нерухомості в експлуатацію. І через декілька років, уже згідно з цим рішенням міськвиконкому, в судовому порядку орендарі набули права власності. Суд не розбирався в законності рішення міськвиконкому, тому й виник подібний прецедент. Тим часом підприємці на 8 з 11 об’єктів нерухомості отримали технічні паспорти і свідоцтва про право власності на нерухомість, ще й претендують на розподіл земельних ділянок. Не виключено, що потім вони можуть побажати приватизувати ці ділянки.
У червні члени комісії запропонували підприємцям вирішити конфлікт між собою за місяць. Інакше, пригрозили, міська рада ініціюватиме відміну рішень міськвиконкому про дозвіл на будівництво і про прийом в експлуатацію об’єкта. Та миром спір досі не вирішився, тож депутати спробували втілити в життя свої обіцянки.
Відтак, рішення міськради, яким надано землю в оренду на 25 років для облаштування «Книжкового пасажу», має залишитися в силі. А рішення виконкому про дозвіл на будівництво, надання «Книжковому пасажу» статусу ринку і про прийняття в експлуатацію, пропонують скасувати. Депутати підтримали проект рішення, тож його винесуть на розгляд сесії.
В центрі Луцька - незаконне будівництво
вівторок, 12.08.14 17:44Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає