Чи достатньо в Україні політичних партій для формування та розвитку якісного громадянського суспільства? Таке питання, мабуть, хоча б раз виникало не тільки у людей, які безпосередньо мають справи з політикою, але навіть у пересічних громадян. Зараз в Україні зареєстровано  понад 200 політичних партій. Та як показує історія та досвід європейських країн розвиток демократії вимагає існування значної кількості нових політичних сил, які в умовах зневіри пересічного громадянина в існуючу політичну систему дозволять вивести рівень політичної свідомості і реалізації активного виборчого права громадян на новий, більш якісний рівень.

Партія розвитку України з моменту свого створення рішуче виступає за діалог і припинення насильства, вказує на корупцію та неефективне держуправління, які влада намагається приховати за ширмою військової істерії. Як результат, радикально налаштовані активісти в Івано-Франківську виступили проти реєстрації організації Партії на Прикарпатті. Всупереч всім стандартам демократії, політичну силу закликають обмежити у праві мати іншу, ніж нинішня влада, точку зору.

На думку волинянина,  члена Партії розвитку України - Геннадія Гулька такі дії громадських активістів порушують право на свободу об'єднання громадян у політичні  партії та громадські організації, яке закріплене в ст. 36 Конституції України, та є втручанням у внутрішню діяльність партії, а також містять ознаки злочинів, передбачених ст. 170 (перешкоджання  законній діяльності профспілок, політичних партій, громадських  організацій) та ч. 1 ст. 365 (перевищення влади або службових  повноважень) Кримінального кодексу України ,а також свідчать про той факт, що у певних політичних сил у передчутті неминучої поразки починають здавати нерви. Тож будемо надіятись, що в нашій оновленій країні переможе здоровий глузд та рівність всіх перед законом.