Селяни Турійського району, які здали свої землі в оренду СТОВ «Ратнівський аграрій», вирішили колективно звернутися до правоохоронних органів через те, що на їхні землі посягнули. Люди кажуть, на поля прийшли бандити.

Мирні землероби змушені боронити свої землі від напасників, які майже місяць тому занадилися силою відбирати хліб.

Ми уже писали про те, що з 2011 році жителі Турійського, Ратнівського, Ковельського та Старовижівського районів здали свої землі в оренду СТОВ «Ратнівський аграрій». Перед тим землі волинян у цих районах обробляла така собі фірма АПК «Волинь». Однак згодом, коли люди передали свої землі у користування СТОВ «Ратнівський аграрій», і відповідно, отримали усі документи про оренду,не могли стримати подиву, що СТОВ «Ратнівський аграрій» - перший орендатор, який офіційно зареєстрував договори оренди та ще й виплатив орендну плату наперед. Причому селянам дозволили обирати спосіб розрахунку користування землею  – коштами або ж зерном.

Ми уже публікували інформацію про те, що незадовго перед цим невідомі молодики спортивної форми, які згодом представилися активістами столичного «Правого сектору» почали самовільно збирати урожай із засіяних полів, а потім і взагалі закидали офіс СТОВ «Ратнівський аграрій» коктейлями молотова. 

Зауважимо, що представники волинського осередку «Правого сектору» заявили, що вони не причетні до такого роду дій, а «непрохані гості» ніяк не координували дії з місцевими побратимами.

І директор СТОВ «Ратнівський аграрій» Валентин Чернецький, і самі селяни називають це не інакше як рейдерством та бандитизмом.

Керівник СТОВ «Ратнівський аграрій» Валентин Чернецький одразу ж звернувся до правоохоронних органів з заявою про те, що невідомі молодики нахабним способом збирають урожай на полях, які орендує СТОВ «Ратнівський аграрій», а також про напад на офіс СТОВ «Ратнівський аграрій».

Селяни також викликали наряди міліції на поля, де активісти зі столичного «Правого сектору» збирали зерно, однак правоохоронці тоді нічого не могли вдіяти, окрім як скласти протоколи.

Як повідомлялося раніше у ЗМІ, заступник начальника обласного управління УМВС Олександр Никитюк заявив, що порушників було затримано, у них вилучили зброю, а у машині, якою ті приїхали було знайдено залишки невідомої речовини. За цим фактом, зі слів керівника обласної міліції, було призначено ряд експертиз, однак результати експертиз невідомі і досі.

Тож тепер боронити врожай взялися самі селяни.

Вчора відбулися чергові збори пайовиків СТОВ «Ратнівський аграрій». Як захищати майно від загарбників, разом з людьми міркував і інвестор.

Нагадаємо, що громадянин Кіпру Андрій Панніков, який заробив капітал на нафтовому бізнесі і після його продажу вже три роки інвестує кошти у розвиток СТОВ «Ратнівський аграрій» уже інвестував у волинські землі близько 20 мільйонів євро.

Коли ж інвестор дізнався про події довкола СТОВ «Ратнівський аграрій», одразу ж приїхав на Волинь аби особисто поспілкуватися з селянами та врегулювати питання на місці.

Андрій Панніков розповів пайовикам про те, чому він вирішив вкладати гроші у розвиток бізнесу на Волині і спростував закиди, якими розкидалися нападники, коли грабували тут врожаї. 

«Дякую за те, що ви зібралися, це дуже важливо. Я народився 65 років тому у Підмосков′ї. Став інженером-металургом, далі - армія, потім пішов працювати. А згодом - в Академію зовнішньої торгівлі, потім запросили мене повчитися в інституті при КДБ. Повернувся знову торгувати, але вже нафтою, і при цьому лишався на службі в КДБ. Був офіцером. На рахунок «промислового шпигунства»  скажу, що таким шпигунством займаються компанії, а коли це на рівні держави, у чому мене й звинувачують, то це вже розвідка. З часом я почав відмовлятися виконувати певні накази з КДБ, бо я вважав, що вони не дуже моральні. І згодом мене поставили перед вибором – або нафта, або КДБ. Тому я вирішив піти з КДБ, мені казали, що посадять – хотіли, шукали, перевіряли, але нічого не знайшли, бо у мене все законно, у мене це в крові. Ти десь схімічив, а колись це випливе, тому все треба робити по закону. В Кіпрі я з сім’єю живу вже 20 років, ми з дружиною отримали громадянство, і в той час я продовжував займатися нафтою. Як можна сказати, що ми працюємо на Російську армію, коли у нас агрономи працюють, а їхні сини в той час воюють? В нас з фірми 11 людей пішли добровільно воювати, а решта буде працювати на Російську армію? Це яким треба бути ідіотом, щоб таке сказати», - дивувався Андрій Панніков.

Андрій Панніков каже - приховувати йому у волинському бізнесі - нічого. Розповідає, до цього питання він з самого початку поставився серйозно, а тому господарює за європейськими стандартами. Волинська область, переконує, привабила інвестора передусім через спокійну ситуацію. Проте нині доводиться спостерігати протилежне. 

«Я перераховую кошти в банк, а потім вони перераховуються на СТОВ «Ратнівський аграрій». Валентин Антонович купує трактори, комбайни за ці гроші. Це не працює так, що ти возиш чемоданами гроші, такого не буває. Ви знаєте, що в землю треба вкладати три роки, аби вона хоч щось почала давати, тому поки що немає що брати. Це дуже довготривалий бізнес. А на Волині завжди було спокійно, сюди завжди приїжджали відпочивати. Я завжди казав, що на Волині спокійно і тут має бути спокійно. Я коли вперше приїхав, то подивився на клімат і побачив, що мені тут легше дихати, спокійно спати. Потім познайомився з хлопцями, вони бачу енергійні і пішло-пішло. І я захопився цим ділом. Швидше за все, що Україна вступить в ЄС і ми будемо виходити на європейський ринок», - пояснив інвестор.

Андрій Панніков також розповів як допомагає розвивати регіон за межами свого бізнесу.

«Мені запропонували в Ратно забрати всі колгоспи, але я кажу навіщо? Потрібно дати змогу місцевому населенню розвиватися, потрібно створити конкуренцію. Звісно, що якщо комусь треба допомога, то ми готові і кредит надати, і досвідом, і порадою. Головне, аби нам потім той кредит повернули. Хоча бувало всяке, бувало навіть таке, що ми й пробачали кредити, бо людина хороша, але у скрутні ситуації, то ми все розуміємо».

Щоб вирішити цю патову ситуацію, люди не повинні впадати у відчай, а, навпаки, гуртуватися та шукати захисту в держави і правоохоронних органів.

«На вас здійснили напад. Фактично, на вашу землю «наїхали», вам не дали можливості розпорядитися власною землею, але ви раз – і всі разом. І якщо ви всі прийдете в міліцію, то з вами вони будуть говорити не так, як з нами. Бо ми комерційна структура, а ви громада. Це велике соціальне питання! Вони зобов’язані! Ви Турійські, і вони Турійські, вони місцеві. Вони зобов’язані вас захистити. Хто б не прийшов, ми це не покинемо. Злодійства та бандитизму не має бути на волинській землі», - запевняв Андрій Панніков.

Інвестор каже, що він на Волині, як, зрештою, і в інших осередках своєї діяльності, не має жодного відношення до політики, а працює винятково у бізнесі. І лише законно та прозоро.

«Ми політикою не займаємося, я коли приїхав вперше, то зразу Клімчуку сказав, що я політикою не займаюся. Він здивувався чому, а я йому відповів, що сьогодні президент один, а завтра інший, - як у воду дивився.  Друге, що я сказав йому і своїм хлопцям, що ми працюємо лише по закону, абсолютно прозоро. І третій момент, дуже важливий – я йому сказав, що гроші, які я заробляю, що це «білі» гроші, я бізнесмен, а не олігарх. Інвестиції треба не лише залучати, а й захищати», - переконував Панніков.

Директор СТОВ «Ратнівський аграрій» Валентин Чернецький розповідає що у нього від людей - як працівників, так і пайовиків, - немає жодних таємниць у питаннях їхньої співпраці. Усе - чітко по закону. 

«На нашій території ви знаєте все відбувається чисто-прозоро. Ведуться різного роду обліки. Я надіюся, що найближчим часом це питання буде вирішено і правоохоронні органи таки звернуть увагу на тих людей, які приїхали сюди зі своїми якимись там претензіями. Було би непогано якби ви, як власники землі також звернулися до правоохоронних органів. Нам потрібно разом діяти в таких ситуаціях. Не треба йти проти них ставати з вилками, бо ми бачимо, що це неадекватні люди, але треба звертатися і до прокуратури і до міліції. В нас більше 400 власників земель, які здали нам землю в оренду. Нам потрібно юридично разом з вами працювати, бо і наші, і ваші права порушуються», - запевняв директор СТОВ «Ратнівський аграрій» Валентин Чернецький.

Люди в одностайно підтримали ініціативу Валентина Чернецького та Андрія Паннікова. Пайовики з готовністю почали писати заяви до правоохоронних органів, аби міліція таки захистила їхні землі від посягань чужинців.

Крім того, були й люди, які теж хочуть співпрацювати з СТОВ «Ратнівський аграрій» і на збори вони прийшли одразу із документами на землю.

Валентин Чернецький розповів, що СТОВ «Ратнівський аграрій» започатковує ще й переробку органічних відходів аби краще підживлювати землю натуральними добривами.

«На сьогоднішній день, оскільки в нас є ферма великої рогатої худоби, то ми маємо з неї відходи, які можна використати як добриво. Але зараз ми завершили будівництво приміщення для того, щоб виготовляти компост. Його треба вносити набагато менше як звичайного гною».

Наостанок директор СТОВ «Ратнівський аграрій» вкотре нагадав присутнім на зборах, що товариство постійно допомагає військовослужбовцям у зоні АТО.

«Ми постійно допомагаємо для тих хлопців, які сьогодні перебувають на службі, стоять на передових позиціях. Буквально нещодавно у нас була інформація про те, що мають їхати з Ковеля волонтери на Схід. Нас просили придбати форму, то ми скільки знайшли, то стільки придбали. Були звернення  і з іншої території допомогти придбати бронежилети, ми їх також знайшли. Крім того купували тепловізори, прилади нічного бачення, дальномір та інші засоби для захисту хлопців в ту пору доби, коли не можна бачити звичайним оком. Ми будемо ці питання надалі вирішувати. Якщо ми знаємо, що в нас є потреба, то ми збираємося і вирішуємо ситуацію. Я не скажу, що ми можемо вирішити всі питання, але по можливості будемо допомагати.

Як повідомила поза камерою слідча Турійського РВ УМВС Руслана Репетюк, за фактом самовільного збору зерна було відкрите кримінальне провадження за статтями опір працівникам міліції та самоуправство, а також розповіла, що насправді порушників ніхто не затримував, а їх просто допитали на місці.

Крім того, слідча заявила, що організатором самовільного збору зерна виступає такий собі громадянин Василь Верхоляк директор ТзОВ «Стоянівнасіння». Він також фігурує у кримінальному провадженні, однак проти нього особисто кримінальне провадження допоки не відкрили, позаяк слідчі шукають доказову базу, а до того часу, мовляв не мають права.

«Ці молодики, в зв’язку з тим, що є перевага в чисельності просто не реагували на зауваження працівників міліції. Вони продовжують займатися обмолотом зернових, тому що вони вважають, що це їхнє. Взагалі це є цивільно-правові відносини, які вирішуються в Господарському суді. І той самий Верхоляк, він же ж і одним із засновників ТзОВ «Стоянівнасіння», саме він тут організовує усі ці заходи. Цих людей ніхто не затримував, ми знаємо, що Ратнівський РВ УМВС затримав їх, бо у них були підстави для обшуку, а так…Якщо по суті, то це має працювати людина з області. Так в нас створена слідча група, але в нас не та чисельність. Ознаки кримінального провадження є, але підстав ми ще поки не можемо довести. Є багато напрацювань для прокуратури. Наразі розслідуємо. Я знаю, що у керівника ТзОВ «Стоянівнасіння» вже були проблеми з законом, що там і арешт накладався на майно, але моя думка така, що це працюють старі схеми, які були при колишній владі».

Однак у прес-службі обласного УМВС Волині нам надали інформацію, яка суттєво відрізняється. Прес-секретар обласного управління міліції повідомила, що відкрите кримінальне провадження лише за фактом нападу на офіс СТОВ «Ратнівський аграрій».

Як запевняють самі селяни та керівництво СТОВ «Ратнівський аграрій» товариство понесло збитків приблизно на 2 мільйони гривень.

Як раніше анонсувалося та запевнив сам інвестор Андрій Панніков цю проблему він уже встиг обговорити із послом України у Кіпрі.

«Так. Я дійсно зустрівся з послом України в Кіпрі, я написав офіційний лист, ми описали повністю всю ситуацію, додали копію заяви. Для прем’єр-міністра це можливо не дуже велика справа, але я сподіваюся, що він дасть відповідне розпорядження до міністерства. Але ми не хочемо великого розголосу. Це питання не дуже значне, але дуже принципове, потрібно, аби такий випадок не тиражувався, не повторювався», - резюмував інвестор Андрій Панніков.