Квартирні реалії по-луцьки. Волинський пенсіонер, ветеран Збройних сил України Віктор Сорокін ледь не втратив житло. Трагічності цьому випадку додає той факт, що одразу після дзвінка колектора наступного дня дідусь втрачає близьку людину - дружину. І довгих чотири роки ветеран змушений оббивати пороги судів та різних інстанцій, щоб не залишитись на вулиці. Інформує ТРК «Аверс».


У квартирі про яку йдеться, ветеран Збройних сил України, дитина війни Віктор Сорокін живе багато років. Дідусь не міг навіть уявити, що його колись виселятимуть із його ж помешкання.


Віктор Сорокін: «Телефонували мені, сказали: або плати гроші, або ми тебе виселемо з квартири. Я вже був на грані виселения».


Так чоловік лише в 2010 році дізнався, що його квартира під заставою в одному з банків. 50 тисяч доларів - сума, яку він, нібито, мав сплатити фінустанові за договором іпотеки. Але пенсіонер впевнений, що до банку не ходив і ніяких кредитів не брав. Вважає себе жертвою афери. До того ж адвокат пенсіонера Олександр Таран наголошує: в документі окрім заплутаних дат договору іпотеки ще й паспортні дані та ідентифікаційний код його клієнта не відповідають дійсності. 
Олександр Таран: «Це був Сведбанк… Банк надіслав листа, щоб дійсно було укладено договір іпотеки, нібито укладено договір іпотеки між Сорокіним та банком, який був посвідчений приватним нотаріусом Луцького міського округу».


Віктор Сорокін: «Оформили без мене, без мого підпису, нотаріус Курта… Я натаріуса не бачив і не знаю хто вона така і де її офіс знаходиться».
 


Ображений пенсіонер одразу звернувся до Луцького міськвідділу міліції. Тоді, 2010-го порушили кримінальну справу, що цікаво, лише через два роки провели почеркознавчу експертизу. Висновок експерта - Віктор Сорокін не укладав договору іпотеки. Однак розслідування тривало більше трьох років.


Син пенсіонера Віталій Сорокіна: «Зрештою ця справа, яку вела слідча Желєзная, десь ділася. Батько звертався до начальника УМВС. Була надана відповідь, що під таким номером кримінальної справи не існує, де вона знаходиться невідомо… Дії нотаріуса Курти ніхто по кримінальній справі не визнав такими, що в них є факт злочину. І на цьому впринципі все зупинилося».
 


Відвойовувавав своє житло дідусь довгих чотири роки. Нарешті суд виніс рішення про визнання договору іпотеки недійсним, тож ветеран і далі живе в своїй квартирі. Проте, тепер старенький переймається, щоб інші не стали заручниками подібної ситуації. Тож шукати справедливисті син пенсіонера поїхав до столиці. На прийомі в заступника Міністра юстиції Ігора Алексеєва, Віталій Сорокін просив перевірити діяльність луцького нотаріуса. Їм пообіцяли провести перевірку. Наша знімальна група вирішила поцікавитися її результатами у головному управлінні юстиції Волині.


перший заступник начальника ГУЮ у Волинській області Сергій Карасюк у телефонній розмові розповів: «Це ж кияни проводили перевірку, підстав для анулювання немає, там допущені деякі, як то кажуть, описки, де внесені застереження, і прийшла з Києва, з міньюсту призупинити на тиждень для проходження підвищення курсів кваліфікації».


Отож, після підвищення кваліфікації луцький нотаріус з новими силами візьметься до роботи. Залишається невідомим чи матеріали кримінальної справи потраплять до суду?