Дитячо-розважальному комплексу «Диснейленд», розташованому по вул. Глушець, у свій час було видано паспорт прив’язки тимчасових споруд який, на сьогодні, не відповідає дійсності. За словами в. о. начальника управління містобудування та архітектури Луцької міської ради Віталія Швая, на території комплексу з’явились споруди, що не передбачені документами.

Щоб впорядкувати систему встановлення тимчасових споруд управлінням містобудування та архітектури було запропоновано розробити комплексну схему можливості розташування тих чи інших споруд у парковій зоні. Фактично тимчасові споруди, встановлені власником «Діснейленду» без відповідних документів, залишатимутися незаконними до вироблення управлінням містобудування вищезгаданої схеми. Отже власник «Діснейленду» не понесе відповідальності, за свої протиправні дії.

Нагадаємо, довкола виділення земельної ділянки під цей проект підприємсцю Аллі Рожанській свого часу у Луцьку розгорівся неабиякий скандал. Однак мер з досі невідомих причин узяв цю бізнес-леді під свою опіку та таки подарував їх ділянку в парку. 

По тому процедуру виділегння цієї землі в суді оскаржувала міська прокуратура, проте аргументи влади для служителів Феміди виявилися переконливішими. 

Член виконавчого комітету Олег Бондарук спитав Віталія Швая про те чи він знає, що на території розважального комплексу винищено шість дерев – три ялинки та три туї. Дерева дивним чином засохли. На, що в. о. начальника управління містобудування та архітектури відповів, що це компетенція екології.

Член міськвиконкому Михайло Щур запитав Віталія Швая чи є дозвіл у власників комплексу «Діснейленду» на розташування зовнішньої реклами на огорожі навколо орендованої території. На це в. о.  начальника управління містобудування та архітектури відповів, що рекламний щит встановлений самовільно.

«По Лесі Українки по проспекту Волі стоять лотки з морозивом. Якщо завтра довкола кожної такої тимчасової споруди буде виростати металева в бетон залита огорожа, із засобами зовнішньої реклами, то навряд чи ми зможем говорити про те що ми наводимо порядок чи хочемо якийсь естетичний вигляд…» - зауважив Михайло Щур.

Більшість членів міськвиконкому, при голосуванні, все ж не звернули увагу на численні порушення. На додачу Луцький міський голова Микола Романюк виступив на захист підприємця-орендаря.

Судячи з усього, господарю міста дуже хотілося, аби його слово було завершальне в суперечці, і він тут застосував свій заїжджений аргумент про «бур'яни, шприци і неприємний запах» на території парку в центрі міста та прятунок лучан від цього всього комерційним проектом. 

«Ті що тут сьогодні виступають, де вони були раніше? Коли там смерділо, коли було там сміття, коли там валялися шприци, коли там були потрощені дерева, кущі висохщі, коли там були комарі і болото…» - запитав міський голова.

*Фото з відкриття комплексу Інформаційного агентства Волинські новини. Романюк «тамадує» на заходах з відкриття «Діснейленду» в Луцьку 24 серпня 2013 року в День Незалежності України і у свій День народження