Ялтинська європейська стратегія, майданчик для представлення України у світі та обміну думками з найвпливовішими політиками, бізнесменами та громадськими діячами, відчинила свої двері 2004 року. Пишуть Факти.

Місце форуму вибрали невипадково – після Другої світової війни саме в Лівадійському палаці Сталін, Черчіль та Рузвельт ділили світ, YES же прагне його об’єднувати. Десять років тому лише 30 учасників обговорювали перспективи вступу України до ЄС. А на минулому 10-му зібранні до дискусії долучилися вже сотні найвпливовіших політиків планети – президенти, прем’єри, нобелівські лауреати та керівники міжнародних корпорацій. «Для України, українських людей важливо визначиться, куди вони хочуть йти, навіщо вони хочуть йти, і що їх там чекає. Ця дискусія дуже важлива, розповісти українцям, що про нас думають західноєвропейські інтелектуали і чого чекають», - каже засновник Ялтинської європейської стратегії Віктор Пінчук. На Ялтинському форумі європейці чітко формували рецепт дій для України: демократичні реформи у виборчому законодавстві, правоохоронній та судовій системі, полегшені правила ведення бізнесу.

ВІДЕО МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ ТУТ

Коли постало питання – зона вільної торгівлі з ЄС чи Митний союз з Росією, Брюссель зазначив – про цінності торги не йдуть, і це основа Європейського Союзу. «ЄС продовжує повторювати свій меседж – жодних компромісів щодо цінностей. Я вірю, що посилюючи демократію, Україна йтиме в Євросоюз і не захоче повертатися», - зазначає комісар ЄС із розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле. Україна перебуває у глобальному світі і залежить від нього. Тож люди, які ухвалюють ключові рішення, розповідали, як зробити планету кращою. «Багато людей думають, що політика – це річ, у якій хтось один виграє, а інший – програє. Наша мета зробити політику грою, де всі виграють», - заявив 42-й Президент США Білл Клінтон. Завтрашній день формують уже сьогодні науковці, і молодим людям патріарх світової політики ізраїльський президент Шимон Перес радив цікавитися не діловими зведенням, а новинами з наукових журналів. «Якщо ви хочете зрозуміти майбутнє економіки, не ходіть на біржі, йдіть у лабораторію, подивіться, що там відбувається. Ніхто не може контролювати вчених, якщо економіка глобальна. Якщо науковець проходить через митницю, хто може проконтролювати, що в нього в голові», - каже президент Ізраїлю (2007-2014 рр.) Шимон Перес. Нобелівський лауреат Мохамед Юнус переконував – капіталізм не ідеальний, не можна забувати про бідних. «Бідність не створена бідними. Бідність нав’язана їм. Бідність створена системою, яку ми будуємо. Бідність має бути в музеї, а не в людському суспільстві», - зазначає лауреат Нобелівської премії миру (2006 р.) Мухаммад Юнус. Тож бізнесмени не повинні фокусуватися тільки на зароблянні грошей, а на тому, як їх витратити і підтримати суспільство. «Проблема капіталізму полягає в тому, що дуже заможними стають небагато людей. Якщо вони великодушні, то використовують це багатство конструктивно, вони реінвестують гроші і роблять великі речі», - каже бізнесмен Річард Бренсон. Цього року через анексію Росією Криму форум YES перенесли до Києва. Водночас на зустрічі гостро і відкрито говоритимуть про нинішнє становище України та виклики світовій безпеці.