Екс-прокурор Волині вимагає поновити його на службі. У Волинському окружному адміністративному суді розглядають справу за позовом Анатолія Коцури. Нагадаємо, його призначили прокурором області наприкінці березня. На цій посаді він пропрацював три місяці, а вже 3-го серпня за наказом Генерального прокурора України на його місце зі столиці приїхав старший радник юстиції Вадим Максимов. Як з’ясувалося, Анатолія Коцуру звільнили з правоохоронних органів після позапланової перевірки Служби Безпеки України. Про це повідомляє ТРК «Аверс».
Анатолія Коцуру за наказом Генерального прокурора України звільнили 30 липня. Таке рішення у відомстві прийняли після того, як співробітники СБУ перевірили чи вміють у Волинській прокуратурі зберігати державну таємницю.
Позивача Анатолій Цехош Представник: «Виявлений ряд дрібних упущень і недоліків у спеціалізованому відділі прокуратури області послугував підставою для того, щоб, перевіряючи, працівники СБУ зробили висновок про невиконання прокурором області Коцурою Анатолієм Васильовичем своїх посадових обов’язків по збереженню таємниці».
Через дрібні, за словами адвоката, порушення Анатолію Коцурі скасували допуск до державної таємниці. Це слугувало підставою для наказу Гепрокуратури про звільнення його із силового відомства. Хоча, в Анатолія Цехоша є й інша версія.
Представник позивача Анатолій Цехош: «Неоднаразові запрошення в Генеральну прокуратуру з пропозицією написати заяву за власним бажанням дають мені підстави висловлювати своє припущення, що ініціатива йшла з Києва… Я пов’язую вказане кадрове рішення із тим, що прийшов новий очільник Генеральної прокуратури України, який відповідно формує, як модно нині говорити, свою команду - Анатолій Васильович виявився людиною Майдану, а не чиєюсь командою».
Відтак, Анатолій Коцура позивається до Гепрокуратури та СБУ, оскаржує наказ про своє звільнення та вимагає поновити його на службі і стягнути гроші за вимушений прогул. Сам на судове засідання не з’явився. Його адвокат на суді клопотав, аби в якості свідка на суд викликали начальника режимно-секретного відділу.
Головуючий у справі Валентин Дмитрук: «Відмовити у задоволенні заявленого клопотання, як передчасного… Однак не заперечую права представника позивача і самого позивача заявити це клопотання після початку судового розгляду по суті».
Представник одного з відповідачів заявив клопотання взяти перерву в судовому засіданні із двох причин. Одна з них - до суду ще не надійшли матеріали про перевірки, проведені СБУ.
Помічник начальника УСБУ у Волинській області Віктор Вознюк: «Виник у мене обов’язок з приводу отримання відповідного дозволу на оголошення цих документів в присутності ЗМІ, оскільки такий дозвіл необхідно отримати, я також прошу перерву для вчинення цих двох поцесуальних дій».
Суд ухвалив відкласти розгляд справи до 19-го вересня з обов’язковою явкою самого позивача Анатолія Коцури.
Коментарі
ісса ндойє
12.09.2014 19:19:35
Коцура мабуть хоче щоб копнули поглибше, та засадили йому за його колишні подвиги по сами помидори ...
Підприємець
12.09.2014 20:10:49
Ох, як не хоче залишати свою кормушку. Бідолашнінький, сподобалось людей щимити.
Теж людина з майдану
12.09.2014 22:55:31
Чомусь це звільнення не схвилювало Майдан. Можна сказати пройшло мимо .Питання?...
нлон
13.09.2014 14:21:29
Хай би Коцура згадав, як сам заставляв писати заяви на звільнення, понаписували і пішли! А він, судиться??як ганебно прийшов так ганебно і пішов!сидів на пенсії, сидів би далі!
Патріот
13.09.2014 23:29:10
Згадайте кого він замінив! Парака був кращий?.. Чи може Гіль? Йому слід дякувати вже за те, що звільнив Гіля та Невірця. А те що судиться - молодець! Досить бути інертними баранами...