Апеляційний суд Волинської області розглядав справу громадської активістки Ольги Нечитайло та молодіжно-розважальним центром «Метелик», власником якого є депутат Володимир-Волинської міськради Руслан Мороз. Засідання відбулося сьогодні, 15 вересня. Пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Напередодні судового засідання прибічники Ольги Нечитайло влаштували пікет з плакатами під стінами Апеляційного суду Волинської області. Вони закликали до справедливості.


Нагадаємо, що на одному із віч у Володимирі-Волинському Ольга під час виступу розкритикувала молодіжно-розважальний центр «Метелик», назвавши «розсадником бандитизму, наркоманії, підпільного ігрового бізнесу, алкоголізму неповнолітніх». З її слів, у закладі відбуваються постійні бійки, там регулярно розпивають спиртні напої неповнолітні. Власником закладу є одіозний Руслан Мороз.

Той, своєю чергою, подав на активістку до суду, вимагаючи 55 тисяч гривень компенсації за нібито те, що слова активістки зашкодили репутації закладу. Володимир-Волинський міський суд підстав для прийняття рішення на користь депутата не знайшов. Але це не зупинило Руслана Мороза і він подав апеляцію від імені молодіжно-культурного центру «Метелик».

Власне, це не перший судовий розгляд, у якому фігурує Руслан Мороз. Зокрема, суд першої інстанції визнав його винним у побитті кількох людей, його поведінку неодноразово обговорювали під час сесій міської ради, навіть намагалися позбавити депутатства. Та цього зробити не вдалося. Адже одним із його «покровителів» є міський голова Володимира-Волинського Петро Саганюк.

Сама ж Ольга Нечитайло каже, що позов, у якому Руслан Мороз вирішив відстоювати свою честь і гідність, з’явився після громадських слухань кандидатів на посаду начальника міськвідділу МВС. Бо, мовляв, Руслан Мороз лобіював на цю посаду кандидата, проти якого виступала громада, і який, на їхню думку, перетворив Володимир-Волинський на «контрафактну столицю».

Представник позивача, від імені Руслана Мороза зазначив, що 16 вересня, у Володимирі-Волинському під час віче, Ольга заявила, що там продають наркотичні засоби і алкоголь неповнолітнім. Факт висловлювання - доведений. Та інформація, яка тоді прозвучала, вважає він – недостовірна. Також вона не повідомила, звідки взяла цю інформацію, і не довела правдивість цих слів.

Експерт у суді першої інстанції доводив, що слова Ольги Нечитайло – оціночне судження. Однак, каже представник Руслана Мороза, професор Буйнова – доктор філологічних наук – не є експертом, залученим судом. Тому мала бути призначена лінгвістична експертиза. З його слів, заклад опинився у незручній ситуації через те, що там, начебто, продаються наркотичні засоби і ведеться підпільний ігровий бізнес. Хоча жодного кримінального провадження щодо працівників закладу за продаж алкоголю, чи наркотиків - не було.

Суд поцікавився, що ж саме мала на увазі Ольга Нечитайло, назвавши «Метелик» «розсадником». Вона відповіла, що про вільний продаж алкоголю і наркотиків тоді не йшлося. Вона просто виловила думку, доручену їй радою ВО «Майдан». Оскільки, до ради «Майдану» зверталося чимало містян, які розповідали про те, що в закладі продають спиртне неповнолітнім.


Також, переконує вона, в їх розпорядженні, є й відео, відзняте на телефони неповнолітніх . Мовляв, там видно, що якісь сторонні особи на території МРЦ «Метелик» безперешкодно реалізують наркотичні речовини відвідувачам. Однак, цих доказів суд першої інстанції не залучав.

Позивач у скарзі вимагав скасувати рішення Володимир-Волинського суду і зобов’язати Ольгу Нечитайло спростувати слова, сказані під час віче. Також вимагалося стягнути з Ольги Нечитайло 5 тисяч гривень, і призначити лінгвістичну експертизу. А моральну шкоду, у розмірі 50 тисяч гривень, Руслан Мороз вирішив не вимагати.

Після виходу з дорадчої кімнати, колегія суддів апеляційного суду Волинської області зачитала ухвалу. Згідно з рішенням, апеляційну скаргу МРЦ «Метелик» відхилили, а рішення суду першої інстанції залишили без змін.

Полишали активісти судову залу з оплесками.