У селищі міського типу Брюховичі Пустомитівського району Львівської області офіційно закрили найбільший у Західній Україні склад боєприпасів. Про це повідомив голова прес-служби Західного оперативного командування Олександр Поронюк.  

Сховище, де сто років зберігалися 70 тонн небезпечних боєприпасів різних армій було остаточно звільнено від небезпечної зброї ще у грудні 2008 року. Склади офіційно працювали до сьогоднішнього дня. Щоби закрити склад, необхідно було вивезти військову техніку, майно та рекультивувати екологічно забруднену землю.  

„Кілька місяців тому на Яворівському полігоні було утилізовано останніх 6,5 тонн мін. Їх досліджували екологи. На території військової частини зберігалося занадто багато боєприпасів, понаднормово 120 відсотків. Небезпечний склад знаходився на відстані 4,5 кілометрів від житлових багатоповерхових будинків і приблизно сім кілометрів від Львова”, - каже пан Поронюк. 

Усіх військовослужбовців, що там працювали, переведено на роботу в інші військові частини. Для охоронців шукають роботу в обласному центрі зайнятості. Щоправда, територію, де були розміщені склади, охоронятимуть до того часу, доки не з’явиться новий власник земель. Наразі власником будівель і території є міністерство оборони. Наступного власника має призначити Кабмін. Брюховицька селищна рада та Львівська міська рада наполягають, аби цю землю передати комерційним структурам Києва.  

„Колишній міністр оборони Анатолій Гриценко мав свої плани на цю територію. Але проблема у тому, що Львів на другому місці після Києва, де постала гостра проблема з браком житла для офіцерів. З гіркою іронією хочу сказати, що цю територію можна віддати військовослужбовцям, аби вирішити проблему з помешканнями. За статистикою, у Львові зареєстровано понад 2,5 тисячі офіцерів, які не мають помешкань. Квартирна черга тягнеться з 1989 року. Помешкань не мають навіть учасники бойових дій в Афганістані, Іраку, Косово, Ліберії”, - наголосив Олександр Поронюк.