Одним із питань, яке розглядалося сьогодні на сесії Луцької міської ради став звіт директора ДКП «Луцьктепло» Олександра Киричука про роботу підприємства за 2013-2014 роки.

Зауважимо, це був перший виступ Олександра Киричука перед депутатами міськради за три роки його керування підприємством, незважаючи на те, що луцькі депутати неодноразово запрошували директора комунального підприємства «Луцьктепло» на сесію. Усі попередні рази за Олександра Киричука «віддувалися» його заступники та помічники.

І сьогодні пан Киричук повинен був не лише прозвітувати про роботу підприємства за 2013-2014 роки.., але і представити шляхи виходу із кризової ситуації.

Мабуть, Олександр Киричук дуже сильно нервував, виступаючи перед депутатським складом, адже увесь підготований для нього працівниками «Луцьктепла» звіт читав із папірця.

Почав керівник із того, що розказав про страшну збитковість підприємства, яка у цьому році склала аж 11 мільйонів 368 тисяч гривень, а основною причиною цього Киричук назвав різницю в тарифах для населення. А прибутком найбільшого стратегічного об’єкта міста за перше півріччя стали аж 86,6 тисяч гривень.

Та не зважаючи на це усе, «підприємство зменшує, накопичені за попередні роки збитки», - запевняє директор ДКП «Луцьктепло», хоча згодом повідомляє, що підприємство боргує 139 мільйонів гривень за газ.

Пан Киричук запевняв депутатів у тому, що з усіма злісними боржниками ведеться робота щодо стягнення заборгованості «де в судах, а де у виконавчій службі».

Основним варіантом виходу із кризи, що сталася у країні Олександр Киричук називає підписання угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку, хоча до його втілення підприємство готується уже кілька років.

Не оминув увагою директор ДКП «Луцьктепло» і переобладнання деяких котелень міста на альтернативне паливо.

Депутат Луцькради Сергій Сівак наголосив на тому, що собівартість тепла з котельні, що по вулиці Карбишева є найвищою, а Національна комісія з питань регулювання у сфері енергетики постановила розірвати договір із її власником.

На це Олександр Киричук відповів, що суду щодо розірвання договору із власником котельні вони програли, а тому договір діє.

А член депутатської групи «Новий Луцьк» Рустам Дячук вказав на неточності у фінансовій частині звіту, які директор «Луцьктепло» назвав, що це «опечаткою».

«У минулому кварталі поточного року підприємство зменшило кредиторську заборгованість на 5 941 058 гривень, у тому числі за газ – 6 132 000 гривень, електроенергію на 913 гривень. То дайте арифметику будь ласка – в загальному  5 мільйонів, а за газ - 6?», - поцікавився Рустам Дячук.

«Це опечатка. Там не п’ять мільйонів, а вісім. Я як директор підприємства відповім, бо це мені готували.. », - відповів Киричук.

Крім того, на засіданні сесії була присутня й одіозна «права рука» Киричука Тетяна Казачек, звільнення якої неодноразово вимагав трудовий колектив підприємства та екс-працівниця «Луцьктепло» Неоніла Слюсар. Журналісти помітили, що Неоніла Слюсар дуже довго піднімала руку і просила, аби їй надали слово, однак її прохання просто проігнорували.