Про свій намір брати участь у цьому проекті 24 вересня заявила ініціативна група з числа відомих науковців Волині, представників національних меншин, благодійних фондів, підприємців і місцевої влади. Ідея створення належить голові райдержадміністрації Вадимові Дулюку. А місцевий підприємець Сергій Фокін вже зробив першу потужну інвестицію в цей проект — передав громаді старовинну німецьку кірху, яка знаходиться на території ТЗОВ «Вудленд». Пише Громадське.Волинь.
«Коли придбав землю під виробництво, то тут була культова споруда, яку попередники використовували, як цех. Я для себе вирішив, що використовувати кірху, як господарську споруду, це богохульство», — розповідає підприємець.
Відтак приміщення, що має історичну і архітектурну цінність є. Вдихнути в нього життя і наповнити змістом, — ось завдання над яким розпочала роботу ініціативна група проекту «My old home».
Польські, німецькі, єврейські і чеські товариства Волині констатували, що Рожище здіснило європейський прорив започаткувавши цей проект і пообіцяли знайти підтримку на рівні консульств своїх держав. Науковці ж працюють над концепцією полікультурного центру, чекають креативних ідей від молоді. Вже відомо, що окрім музею памяток культури євреїв, поляків, чехів і німців на базі кірхи діятимуть курси вивчення мов цих національних меншин, пошукові гуртки, бібліотека, буде простір для конференцій і концертів класичної музики.
Депутат обласної ради Раїса Кучмук запропонувала в майбутньому обладнати тут кілька готельних номерів для розміщення закордонних делегацій і заклад, що готуватиме страви національної кухні. Адже в Рожище часто приїздять німці, євреї, поляки, які шукають тут коріння свого родинного дерева. Навідуються і до занедбаної кірхи. Саме час продемонструвати свою повагу до різних етнічних груп, їхніх культурних надбань, визнати і оцінити їх вплив на розвиток Рожища зокрема і Волині загалом. Адже до другої світової війни в містечку мирно співіснували різні національності. Найбільше серед них було євреїв, найменше – чехів, майже в рівній мірі — поляків, німців і українців.
Коментарі
коментарів немає