Найбільшим споживачем газу на Волині є сільське населення, на яке припадає майже 70% від потреб області. За умов жорсткої економії блакитного палива в області може вистачити до березня.
Про ситуацію з газом на Волині, де і як його будуть економити, розповів у інтерв’ю для Інформаційного агентства Волинські Новини перший заступник голови Волинської облдержадміністрації Сергій Кудрявцев.
«Якщо ми зекономимо газу 30% від минулорічних витрат, відповідно до завдання, яке перед нами ставить Міністерство, то до березня маємо дотягнути нормально.
Але є й інша проблема - те, що окремі області вже перевикористали свій ліміт. Зараз активно працюють цукрові заводи, елеватори. А газ, фактично, в сховищах один, і йде як на промисловість, так і Теплокомуненерго. Тому важко робити точні прогнози.
Дуже важливо у цій ситуації те, аби економило населення, яке є величезним споживачем блакитного палива. Для прикладу, торік на потреби населення було затрачено 13,7 мільярда кубічних метрів газу, а "Теплокомуненерго" використало 8,2 мільярда. В нас на Волині 70% газу споживають саме мешканці.
Відповідно до такого стану справ, якщо ми економимо на "Теплокоумненерго", робимо трохи менш комфортні умови проживання міським жителям, то про економію для сільських жителів питання взагалі не ставиться.
От, як би ми зекономили 10% на сільських жителях, то це була б половина тієї суми, яку нам треба зекономити на "Теплокомуненерго".
Усе, що ми можемо зробити в цьому напрямку – це говорити з населенням, аби усі економили й переходили на твердопаливні котли. Адже люди повинні зрозуміти, що як не буде належного тиску газу, то його ніде не буде.
Минулий місяць ми зекономили 200 тисяч кубометрів газу, ліміт наш був - 1,4 мільйона кубометрів газу. Цього місяця буде менше економії, бо ДКП «Луцьктепло» подавали тепло. Ми запроваджуємо обмеження з теплою водою. Тому усі мери міст Волині мають вирішити між собою, як подавати гарячу воду, коли економити, щоб обмеження були кругом однакові. Пішли на такий крок, аби не було людям образ що в одному місті так, а там - по-іншому. Так ми створимо один графік для всіх.
Ліміти по газу дуже важкі, нестача велика. Втім, є ще одне проблемне питання: ми зекономили 200 тисяч кубометрів газу, але чи нам їх дадуть в інших місяцях? Київ відповідь не дає. На словах кажуть, що дадуть, але я попросив письмового підтвердження, його досі немає.
Мовляв, ви тут поки що на місці розбирайтеся, крутіться, і нічого, крім розпорядчих документів, з Києва немає.
Ми просили розглянути температурний режим, аби понизити його у приміщеннях волинян на два градуси: з +18 до +16 °C, а в Міністерстві охорони здоров’я України сказали, що ніякого такого рішення приймати не будуть, мовляв, видумуйте самі. Також ми просили, чи можна знизити температурний режим гарячої води із 65°C до 50°C (це теж буде гаряча вода), але погодження так і не отримали. Усі рішення приймаємо самостійно, на місці.
Щодо котелень, то ми плануємо ті, які зможемо, переводити на альтернативні види палива. Зараз уже залучили 6 інвесторів, які беруть котельні в оренду, ставлять твердопаливні котли і продають тепло. Така ініціатива йде більше по районах. Вже є 20 об’єктів, які будуть модернізовані, але це не крайня точка, думаю, що будуть ще пропозиції.
Ситуація складається так, що коли ми не будемо економити, то газу не вистачить, тому економимо усі».
Коментарі
Знаю
26.09.2014 12:13:01
Про яку температуру у 65 градусів ви розказуєте. Вже давно норма 50-55 градусів. В кращі часи луцьктепло давало таку температуру, а зараз не більше 40 градусів. Працівників заставляють в журналах писати більше і ніякої управи на них немає. А за все заплатять люди в повному обсязі.