Сьогодні, 27 вересня, у Луцьку на Театральному майдані відбувся так званий «науковий пікнік», на якому науковці та юні техніки демонстрували досліди із фізики, хімії та біології, показували корисні винаходи, а народні майстри проводили майстер-класи із традиційних ремесел. Партнером заходу став благодійний фонд «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк».
За подією стежив репортер ZIK-Стрім Павло Мельничук.
Як розповів координатор заходу Петро Лавринюк, ця акція спрямована на те, щоб пробудити інтерес дітей до гуртків різного спрямування, а існуючим у місті гурткам надати можливість гучніше про себе заявити. Крім того, за словами організаторів, у цей нелегкий для України час вони намагаються привернути увагу молоді до науки, зробити її доступною та нетривіальною.
Загалом у «науковому пікніку», як назвали цю акцію організатори, брали участь кілька десятків майстрів, які представляли навчальні заклади та установи з усієї Західної України. Особливою увагою серед дітей користувались хімічні лабораторії просто неба, на яких фахівці демонстрували різні яскраві досліди. Наприклад, співробітники хімічного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки показали кілька прикладів кольорових реакцій як-от утворення «золотого дощу», «фіолетових хмаринок» та «чорного вулкану».
«Дуже цікаво. Вони такі яскраві. У школі ми таких дослідів не робимо», -- розповіла учениця луцької школи №1.
Також усі охочі мали змогу оглянути справжню армійську машину – БРДМ, яку на майдан привезли представники луцької Самооборони.
«Цей БРДМ призначений для батальйону «Айдар», його придбав один із волинських бізнесменів. Уже найближчим часом ми передамо його до війська. Ця машина добре оснащена, однак на ній немає летального озброєння, адже купувала її цивільна особа», -- каже представник самооборони Роман.
Багато учасників акції, зокрема, студенти та аспіранти демонстрували свої розробки у різних наукових та промислових галузях. Наприклад, відвідувачам запропонували випробувати вимірювач товщини тканини, прилад для очищення збіжжя, вимірювач втрати теплової енергії у будівлях та багато іншого.
Окремо були представлені вироби народного мистецтва, які презентували гуртки дитячої творчості та знані місцеві майстри. Це були предмети побуту та прикраси із лози, дерева, тканин та інших природних матеріалів. Також відвідувачі мали змогу опанувати гончарне мистецтво, навчитись азів роботи на гончарному колі.
«Потрібно відроджувати народні традиції. Ось ту стоять зразки чорнодимної кераміки, яка раніше була поширена на Волині. Навчитись тому нескладно, все залежить від бажання» , --розповів гончар Володимир.
На «науковому пікніку» також були присутні працівники місцевої Служби порятунку «101». Вони показали можливості пожежно-рятувальної техніки міста Луцька, зокрема, продемонстрували комп’ютеризований манекен, за допомогою якого юних лучан навчали надавати першу допомогу потерпілим.
Усі стрім-трансляції телеканалу ZIK дивіться тут.
Коментарі
коментарів немає