Минулого тижня Дмитро Медведєв заявив, що сума фінансування окупованих в України територій у 2015 році буде скорочено втричі. Економіка Росії виявилася не готовою витримати випробування Кримом. Пишуть Факти.

«Гражданская оборона» з'ясувала, як Крим з престижної «прикраси» перетворився на камінь на шиї Росії. Про можливі проблеми Криму під російським прапором говорили давно, але усвідомлювати їх починають лише зараз. Півострів Крим дуже сильно залежить від України, і Росія нічого не може з цим вдіяти. 80% потреб Криму в електроенергії забезпечують Запорізька та Каховська електростанції. Також 80% прісної води йде Північно-Кримським каналом з Дніпра. Відправною точкою є Каховська ГЕС. Телекомунікації забезпечує «Укртелеком». 66% продуктів харчування постачалися з України. І головне: через територію України щорічно на півострів потрапляло 6 мільйонів туристів. Досі в Криму горять лампочки, їздять тролейбуси, працюють холодильники і комп'ютери лише завдяки добрій волі України. Чотири ТЕЦ, розташовані на півострові, забезпечують лише десяту частину необхідної електроенергії. Як не подивись, а без України Криму не вижити. Високі ціни на продукти, короткочасні відключення електрики і перебої з водою - це лише перші ластівки окупації. Адже скоро зима, а Крим з рештою світу з'єднує лише Керченська переправа. Та й вона не справляється.

Коли протока замерзне - переправа більше не зможе працювати, і Крим залишиться повністю відрізаним від зовнішнього світу. І це дійсно страшно, тому що тільки через Керченську протоку Росія може забезпечувати Крим продуктами, медикаментами, паливом... Уряд РФ ніби обіцяв кримчанам вирішити проблему, побудувавши міст. Але обіцяного, як відомо, три роки чекають. А у випадку з Кримом - чотири! У 2010-му вже звучали ідеї про створення моста між Україною і Росією, якраз через Керченську протоку. Це мала бути чергове «будівництво століття». Але уряд РФ не зраджує традиціям - ідея так і залишилася всього лише ідеєю. - У Росії дуже люблять платити страшні гроші за технічні документи, укладання контрактів, закладати перші камені, перерізати стрічки і списувати на це величезні суми, тому природно, що така будова століття, як керченський міст це те, куди можна закопувати, топити масу грошей, не починаючи будівництво, - вважає політолог Ігор Попов.

Поки Кремль відволікся на Крим, і війну в Україні, вся велика Росія скочується в економічну яму. Їм вже довелося урізати свій власний бюджет. Соціальні виплати кримчанам йдуть з пенсійних резервів РФ, відповідно росіяни цього року надбавок не отримають. Ціни в цей час стрімко ростуть - і в Росії, і в Криму. І поліпшенню ситуації не сприяє те, що Росії доводиться ще й повністю забезпечувати жителів півострова продуктами. - Крим не виробляє стільки національного багатства, щоб утримувати те населення, яке зараз там є, - пояснює політолог Володимир Горбач. - Це 2,5 мільйона людей, яких прогодувати просто неможливо без поставок ззовні.

ВІДЕО МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ ТУТ