Видобуток вугілля у вересні цього року в порівнянні із вереснем 2013-го скоротився наполовину – 3,4 млн тонн проти 6,7 млн тонн. Причиною називають зупинку до 80% шахт на Донбасі через постійні бойові дії в регіоні. Такі невтішні цифри суттєво впливають на роботу енергосистеми держави, адже половина теплоелектростанцій працюють саме на вугіллі. Про це повідомляє ТСН.

Загалом видобуток вугілля в січні-вересні 2014 року скоротився на 13% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 53,4 млн тонн. Про це пише УНІАН. Із цього обсягу держшахти видобули 15,354 млн тонн вугілля, що на 12,3% менше за результат дев'яти місяців 2013 року, уточняє Профспілка працівників вугільної промисловості з посиланням на дані Міністерства енергетики і вугільної промисловості. 

Ураховуючи такі цифри,  Україна вперше за тривалий період почне імпортувати енергетичне вугілля для забезпечення потреб теплових електростанцій. Забезпечити ТЕС вугіллям власного видобутку сьогодні практично неможливо через бойові дії на Донбасі, де розташована велика частина діючих шахт. Близько 47% електроенергії, що виробляється в Україні, генерують АЕС, решту – виробляють ТЕС шляхом спалювання газу і вугілля, а також гідроелектростанції й "зелена" енергетика. Нестача газу і зупинка 80% шахт привели до дефіциту енергоносіїв і, як наслідок, електроенергії.

Тож саме через цей ланцюжок проблем в Україні й почали періодично вимикати світло.