Із зони АТО почали вивозити міни та вибухівку. Після меморандуму про перемир'я на Донбасі, підписаного 5 вересня у білоруському Мінську, боєприпаси повертають на склад. Майже всі вони зберігаються на Харківщині, у частині, яку самі військові називають засекреченою. Подивитися на велетенські склади вперше пустили журналістів, ідеться в сюжеті ТСН.Ніч.

Склад - за двома залізними парканами і дротом під напругою у тисячу вольт. Не можна казати, де це, і скільки саме боєприпасів тут зберігається. Але більшість вибухівки і протитанкових мін потрапляють у зону АТО саме звідси. Вони зовні схожі на зерносховища.

Металеві ангари, тільки з наліпкою - вибухонебезпечно. Збудовані щонайменше за 50 метрів один від одного, щоб у разі пожежі вогонь не перекинувся з одного складу на інший.

"З моменту перемир'я почали назад приймати вибухові речовини, протитанкові, протипіхотні, протидесантнеі, річкові міни", - розповів командир військової частини Олег Резуненко. Із понад 100 ангарів із тисячами ящиків із вибухівкою бійцям АТО не знадобилися хіба що якірні міни. Гордість частини - міни на радіокеруванні. Кажуть, на Донбас відправляли тільки такі.

Щоб тримати вибухівку під повним контролем і випадково не підірвати своїх. Після меморандуму про перемир'я військова частина відправляє солдатам лише те, що не вибухає. Наприклад, сталевий дріт - розробка ще радянських інженерів. Його не видно в траві, ворог плутається у кілометрах непомітного дроту, який з кожним рухом затягується, наче зашморг.

Ця малопомітна металева перешкода є на озброєнні в кожному батальйоні в зоні АТО. Ззовні - звичайний дріт. Але коли розкладений, у ньому застрягаєш, наче в болоті. Самотужки вибратися з пастки, стверджують військові, практично неможливо. Також такий дріт може "зловити" та зупинити військову техніку. За час проведення АТО військова частина на Харківщині відправила армії кілька сотень тонн боєприпасів. Про те, що мін саперам може не вистачити, тут і чути не хочуть. Кажуть, за весь цей час з арсеналу не витратили й одного відсотка.