Штамп «бракований депутат» громадські активісти обіцяють поставити на офісах нардепів-волинян, які голосували за диктаторські закони 16-го січня.

Акція-турне «ЧЕСНА рада без бракованих депутатів» відбулася 3 жовтня у Луцьку. Пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Приблизно десяток активістів зібралося поблизу будівлі Луцької міськради, звідки вирушили до громадської приймальні депутата Верховної Ради Ігоря Єремеєва. До них підійшов правоохоронець, який запитав, чи подавали громадські активісти заявку на проведення масової акції. На це координатор руху «ЧЕСНО» Марія Доманська зауважила, що Конституція дає право не подавати повідомлення про мирне зібрання та повідомила, що це мирне зібрання не потребує охорони правоохоронців. Працівник міліції супроводжував активістів під час акції, не втручаючись у її проведення.

Як пояснила Марія Доманська, представники громадського руху «ЧЕСНО» вважають, що депутати, які голосували 16-го січня за диктаторські закони, не мають права балотуватися у Верховну Раду. У рамках акції запланували зробити турне офісами нардепів, які є кандидатами у депутати (це Ігор Єремеєв, Степан Івахів, Сергій Мартиняк та Адам Мартинюк).

З її слів, активно реагувати на акцію почав помічник Степана Івахіва Валерій Черкаска. Напередодні акції він надіслав активістам документи, у яких йдеться, що Степан Івахів заявляв у Верховну Раду про те, що не голосував 16-го січня. Так, надали чотири документи: звернення на ім’я колишнього голови ВР Володимира Рибака від 17-го січня, повторне звернення від 17-го лютого з проханням змінити результати голосування, копії документів на ім’я Олександра Турчинова від 16 та 24 вересня.

Активісти ознайомилися з документами, але перш за все беруть до уваги результати голосування зафіксовані на веб-сайті Верховної Ради. Наразі на сайті можна побачити інформацію про те, що Ігор Єремеєв, Степан Івахів, Сергій Мартиняк, Катерина Ващук, Василь Демедюк та Адам Мартинюк голосували «за», що зафіксовано електронною системою «Рада». Активістам повідомили, що Ігор Єремеєв та Степан Івахів будуть з’ясовувати, чому на веб-сайті Верховної Ради досі не прийняті їхні заяви про те, що вони не голосували.

Варто зауважити, що копій заяв у Верховну Раду Ігоря Єремеєва активісти досі не отримали. Водночас, їм надіслали звернення від групи нардепів на ім’я посла Євросоюзу, посла США та Генпрокуратури, у якій Єремеєв засуджує диктаторські закони 16-го січня.

«Сьогодні ми могли б поставити штамп «бракований депутат». Рух «ЧЕСНО» прийняв рішення дати цим депутатам два дні на вирішення цього питання і поки ми не ставимо штамп остаточно на двері. Ми чекаємо, що депутати надішлють звернення про те, що вони не голосували», - розповіла Марія Доманська.

Активісти чекатимуть до четверга, чи прийняті будуть у Верховній Раді заяви про те, що депутати не голосували ані електронно, ані підняттям руки. Якщо змін не буде, штамп «браковано» поставлять на приймальнях нардепів.

Присутній під час акції громадський активіст Захар Ткачук зауважив, що бірку «браковано» варто присуджувати не лише за голосування 16-го січня, а й за підкуп виборців. Так, він нагадав про оприлюднену сьогодні інформацію про непрямий підкуп виборців Ігорем Єремеєвим.

Поспілкуватися із працівниками громадської приймальні Ігоря Єремеєва учасникам акції не вдалося, адже двері виявилися зачиненими, а на дзвінок ніхто не відповідав.

До представників компартії активістам навідатися не вдалося, оскільки їхній колишній офіс наразі опечатаний. Офіси екс-регіоналів не відвідують тому, що Катерина Ващук та Василь Демедюк не є кандидатами до Верховної Ради.

Організатори акції пообіцяли, що, якщо вона не принесе результатів, організують повторний рейд офісами нардепів, але вже «справжній».