На Волині 25 тисяч дітей потребують туберкулінодіагностики, але препарату немає. Медики б’ють на сполох, адже кількість хворих на туберкульоз збільшується.

Як розповів генеральний директор обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання Олег Яковенко, торік на Волині туберкульозом захворіли 24 дитини, що в статистичних даних відображається як величезний приріст захворюваності – плюс 76%. Так, за 9 місяців 2014-го року, уже захворіло 15 дітей віком до 17-ти років. Більшість тих, хто захворіли – від прямого контакту, тобто у них зазвичай хворі батьки. Пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

«На початку року нам треба було 1.8 мільйона гривень для туберкуліну, але ми не маємо ні грошей, ні туберкуліну, а лише маємо збільшення захворювань Зараз склалася дуже тривожна ситуація: якщо дитині у пологовому будинку не зробилиа БЦЖ-вакцинацію і виписують додому, то потім ми не маємо права робити її на дому, коли препарати надійдуть, бо ми не можемо провести туберкулінодіагностику. Якщо ж немає туберкулінодіагностики, то ми не можемо зробити дитині хіміопрофілактику, щоб дитина не захворіла на туберкульоз. Це замкнене коло», - розповідає Олег Яковенко.

Ще одна проблема дитячого захворювання, як називають медики, - байдужість батьків.

«Батьки не хочуть займатися дітьми, от мама не може за рік, тобто, 365 днів, знайти хоч один день, аби привести до нас дитину на профілактичний огляд. Зараз проблема захворюваності на туберкульоз дуже гостро стоїть в Україні, адже ми обмеженні у вакцинації. А в Луцьку десь 25 тисяч дітей потребують її. Через це групи ризиків постійно збільшуються», - розповідає головний лікар Луцької дитячої поліклініки Оксана Ліщинська.

Є й в суспільстві неблагополучні сім’ї, які призводять до поширення захворюваності. Так, у Волинському обласному протитуберкульозному диспансері запровадили практику звертатися в суд задля примусової госпіталізації й лікуванню всієї родини. Один такий суд вже виграли й бабусю, маму, тітку й дитину направили в медзаклад.

Як коментують цю ситуацію лікарі, так допомагають одужати дітям й припиняють поширення туберкульозної палички.