Учасника АТО Володимира Оліщука із Житомирщини не прийняли до коледжу, бо він перебував на сході і не встиг вчасно подати документи на вступ, йдеться у сюжеті ТСН.
21-річний Володимир на передовій дістав поранення, повернувся додому і вирішив піти навчатися на автомеханіка.
Але виявилось, що вступна кампанія закінчилась, однак для учасників бойових дій, як обіцяли раніше, її не подовжили.
Його тіло нині - наче решето. Володимир Оліщука призвали до 30-ї механізованої бригади ще у першу хвилю мобілізації. Під кулями ремонтував танки і БТРи. Під селом Степанівка на Донеччині потрапив під мінометний обстріл. Каже, вижив дивом – один з осколків пройшов за міліметр від сонної артерії.
"Правої руки я взагалі не відчував, а потім я так відчув, що на горлі фонтан пішов, все кров'ю було залито. Ось зайшов осколок в долях міліметра від сонної артерії і там залишився", - розповідає хлопець.
Права рука скалічена, кілька осколків у нозі, ще один застряг у шийному хребті. Після лікування у столичному військовому шпиталі Володимир повернувся додому і вирішив віднести документи до коледжу. Стати автомеханіком мріяв ще до війни. Чув про пільги при вступі для учасників АТО. Але виявилось, що їх немає. Хлопцю заявили, що він запізнився на 5 днів.
"Сезон набору закрито, що ми можемо зробити. Що ви там воювали - це ваші проблеми, ми до цього відношення не маємо. Я спитав, як же так, нам пообіцяли, що для поранених, тих, хто хоче навчатися, буде подовжена вступна кампанія. Вони відповіли - ми такого не знаємо, нам ніхто нічого не казав", - пригадує Володимир свій похід до коледжу.
Сестра Наталія не відходить від Володимира, в якого постійно болить голова та хребет. Каже, брат дуже розчарований ставленням до учасників АТО.
Обіцяні пільги - лише на папері. В автодорожньому коледжі, де хотів вчитися Володимир, пояснюють - вступна кампанія закінчилася. А ніяких вказівок з Міністерства освіти про продовження термінів вступу для учасників АТО не отримували. "Проблем не було б, якби усі студенти не були заведені в електронну базу.
А на сьогоднішній день ми безсилі", - виправдовується директор Житомирського автодорожнього коледжу Олександр Ніколенко. Змінити правила прийому та виділити кошти на ще одне бюджетне місце можуть лише чиновники Міносвіти. В обласному управлінні освіти запевняють - уже готують туди звернення, щоби Володимир все ж таки почав навчання цього року.
Якщо у Міносвіти не допоможуть, хлопця обіцяють узяти на підготовчі курси. І наступного року прийняти у коледж. Володимир розчарований. Каже, так він втратить цілий рік. Бо на старе місце роботи його не візьмуть, адже він частково втратив працездатність.
Коментарі
Gans
04.10.2014 11:07:49
А Ви, не пробували покатата у мусорному бакові, отих жлобів. які нічого не можуть?