Продовження політичної казочки під опозиційним соусом

Тож після «помаранчевих подій» не просунувшись ніде далі, Борис Загрева повернувся на Волинь, де з 2006 по 2010 роки обіймав посаду заступника голови Волинської обласної ради. Аж тут про його заслуги згадали у столиці і не де-небудь – а в самісінькому Міністерстві з надзвичайних ситуацій. Дивно здавалося б, адже Борис Загрева ніколи не працював у рятувальних службах… та де там, завдяки банкірському досвіду він одразу обійняв посаду директора Департаменту економіки і фінансів МНС України.

Багато хто помилково вважає Бориса Загреву людиною тодішнього міністра МНС Віктора Балоги. Мовляв добре попрацював у столиці і заслужив собі хороших друзів. Та як виявилось політики знайомі дуже і дуже давно. Борис Загрева навчався разом з Віктором Балогою у Львівській комерційній академії, чим хизується у себе на сайті ректорат навчального закладу. Насправді у луцького кандидата досить багато столичних симпатиків і у кожен час вони були іншими. Як то кажуть «куди вітер віє – туди й вербу хиле».

Покинути файне місце у столиці він був змушений вже у 2012 році і саме напередодні виборів до Верховної Ради. Та своє звільнення Борис Загрева пов’язав зовсім з іншою причиною, офіційно заявивши, що не зміг працювати в уряді Януковича після прийняття закону «Про засади державної мовної політики». Заразом, він написав заяву і про вихід із партії «Єдиний Центр». І все напередодні подачі документів у ЦВК… яке співпадіння. Щоправда, подейкують, що його чемно попросили покинути посаду в міністерстві «за власним бажанням», тому на власний розсуд Борис Загрева вирішив своє прощання приперчити скандалом навколо мовного закону.

Робота-роботою, а обов’язків депутата з нього ніхто не знімав. Та про них Борис Загрева, попри обіцянки виборцям, вочевидь таки забув. Зокрема, у 2011-2012 роках депутат Волинської обласної ради постійно відносили до числа злісних прогульників сесій. Так за рік він пропустив 7 засідань з 12-ти.

Фактично причини своєї відсутності на сесіях Волинської обласної ради протягом 2011-2012 років, Борис Загрева пояснив лише напередодні нових виборів. Зокрема він заявив, що потрапив до «позорних» списків через те, що до липня 2012 року він займав посаду директора Департаменту фінансів Міністерства надзвичайних ситуацій. Мовляв, тоді коли відбувались сесії він займався евакуацією українців з Сирії і Єгипту. І це протягом майже 2-х років.

Вже згодом Борис Загрева у програмі «Ваш депутат» на ВОД ТРК обмовився, що після звільнення з міністерства влаштувався на роботу до приватної структури, де займається залученням іноземних інвестицій у сільське господарство Волині. Тому він часто їздить за кордон – а це стало причиною решти прогулів…

Що ж до виборчих перегонів 2012 року, то ЦВК не хотів реєструвати Бориса Загреву у кандидати, знайшовши помилки в його автобіографії. Тод він шляхом самовисування балотувався по виборчому округу № 20 із центром у місті Горохів. Вочевидь Борис Загрева сподівався на шалену підтримку односельчан. Лише після оскарження рішення ЦВК у Київському апеляційному суді його таки прийняли в лави кандидатів. І тоді усе й почалось…

Одразу після реєстрації Борис Загрева включився у передвиборчу гонку і активно почав відвідувати сесії обласної ради, на які давно не з’являвся. Також кандидат активно почав гастролювати по округу, заручившись підтримкою відомих музикантів – Ніни Матвієнко, гурту «Кобза» та Руслани Шевельової.

 

Не гребував Борис Загрева і використанням адмінресурсу. За нього зокрема агітували на зборах та концертах мер Рожищ Афган Алієв, селищний голова смт Турійськ Олексій Безсмертний, у Горохові – мер Віктор Годик, голова Любомльської райдержадміністрації 2005-2010 років Василь Веремчук які ледь не в один голос кричали скільки Борис Загрева багато зробив для їхніх районів.

 

Звісно, посадовці не проводили прямої агітації, так як це суперечить закону, однак таким чином дали зрозуміти про свою прихильність до цього кандидата.

В результаті, свою передвиборчу кампанію 2012 року Борис Загрева побудував на основній думці що він «справжня опозиція». Мовляв пішов проти діючої влади – той одразу назвав себе опозиціонером. Тож про те, що він і є той самий, справжній опозиціонер говорилось з десятків біл-бордів, розклеєних по усьому виборчому округу. Місцеві аналітики та політологи одразу з осміхом відмітили, що на Волині з’явилась різнокольорова опозиція.

 

В той же час у лавах опозиції про таку активну «опозиційність» Бориса Загреви і не чули. Оскільки більше помічали за ним співпрацю з провладними особами, які сидять поблизу правлячої верхівки і самого Януковича, аніж активну критику діючого режиму. Вочевидь тоді у списки провладних партій його не взяли, а опозиція й не пропонувала… Тож автоматично постає питання, як міг такий опозиціонер працювати в уряді Януковича у міністерстві на посаді самого казначея? Відповіддю є сам результат роботи Бориса Загреви – за плідну роботу у ті роки йому навіть вручили відзнаку Головного управління розвідки України №1.

Бідний кандидат або куди податися з дірявим гаманцем

Згідно декларації кандидата, поданої до ЦВК, у 2011-му році Борис Загрева заробив 161 756 грн., а члени сім’ї 46 888,69 грн. Заробітна плата декларанта становить 140 824. Борис Загрева отримав також матеріальну допомогу у розмірі 20 932 грн. У власності його сім’ї є житловий будинок загальною площею 69 квадратних метрів. Щодо транспорту, то як виявилось ні у Бориса Загреви ні у його сімейних автомобілів немає, а є лишень човен Bark BT 310 2009 року випуску. Вочевидь ним і користуються…

Що ж до витрат на виборчу кампанію, то у 2012 році вона обійшлась Борису Загреві за більш-менш офіційними підрахунками у 800 тисяч гривень, за неофіційними – у понад 1,2 млн. грн.. Щоправда такий фахівець з питань фінансів навіть не зміг правильно подати звіт про бюджет своєї передвиборчої кампанії і звести надходження (благодійні внески) та витрати на рекламу.

 

Тож виходить, що за кілька передвиборчих місяців, кандидат розтринькав учетверо більше, аніж заробляє він зі всією своєю родиною разом узяті.

 

Тож з огляду на таку передвиборчу кампанію одразу було зрозуміло що серед кандидатів найбільш реальні шанси отримати статус депутата по ОВО№20 були у ректора Луцького інституту розвитку людини «Україна» Романа Карпюка та голова Агропромислової групи «Пан Курчак» Сергія Мартиняка.

Як результат така собі ідея Бориса Загреви пройти між тими й тими як висуванець провалилась – він отримав всього 19.59 % (20 239 голосів «за»). Згодом він намагався оскаржувати рішення ЦВК, та марно, ОВО №20 «взяв» відомий бізнесмен та курячий магнат Сергій Мартиняк…  з яким виявилось досить складно змагатись – за нього проголосувало 30 тисяч 324 виборців. Ба навіть кандидат від «Батьківщини» Роман Карпюк обскакав Бориса Загреву, тож він отримав лише третє місце.

Фарбований лис не стерпів фіаско

Тож пану Загреві не лишалось нічого іншого, як зостатись у крісла депутата обласної ради. Він неодноразово пропонував колегам-депутатам скласти мандати, та свій чомусь так і не склав. Вочевидь саме після минулих виборів він зрозумів, що підґрунтя для наступної кампанії треба готувати заздалегідь. Тож Борис Загрева не гребував кидати під час сесій різноманітні популістичні заяви у бік «Батьківщини» і «Свободи», ба навіть вів тиху війну з Анатолієм Грицюком за те, хто більше з них обох не підтримує біло-блакитну більшість. Як результат – у мас-медіа він став далеко не останнім фігурантом стрічок новин.

 

Вже днями у волинських ЗМІ з’явилась інформація від Бориса Загреви під заголовком «Працювати потрібно не лише перед виборами». Мовляв в країні ситуація вкрай важка. Україна на грані дефолтуі перед «безгазовим» опалювальним сезоном. Знову Борис Загрева взявся звинувачувати волинських депутатів у пустослів’ї. Закликав колег не займатися популізмом для здобуття політичних балів, а працювати. За його словами, демонструвати клопітку роботу на благо народу потрібно не лише перед виборами… Та нажаль за собою подібного «грішка» Борис Загрева не помічав.

Всі очікували що Борис Загрева балотуватиметься по 20 округу, як і на минулих виборах. Однак він вочевидь зрозумів, що йому не по силі змагатись з доларовим мільйонером Сергієм Мартиняком і пішов по луцькій «мажоритарці», розраховуючи на свій авторитет в обласному центрі. Та як вивилось і авторитет вже не той, що був колись. Ще у 2012 році він займав 49 місце в рейтингу найвпливовіших людей Волині, та після виборів спустився аж на 66 позицію. Тож не знати де Борис Загрева опиниться після цих виборів. Однак й полишати виборчих перегонів він збирається. Вочевидь добряче те велюрове крісло медом змащено, що на нього усі мухи злітаються…