Учасник АТО повернувся додому, на Волинь, у село Заріччя. Лікується у шпиталі. А попереду в нього — затяжна війна за пільги. Виявляється, на підставі довідки жодних пільг учасникам АТО не надають. Тільки за посвідченням, а де ж його взяти? Пише Нововолинськ діловий.

Новий знайомий із Володимира-Волинського у соцмережах запевняє: "Якщо, не дай Боже, москалі будуть під край тиснути, то тоді підуть усі, я думаю..."

"О, та ви оптиміст, — відповідаю. — Половина успішно вдома пересидить".

І він тут-таки розповідає гірку історію:

— Мій друг, який повернувся з АТО, прийшов у наш соцзабез і каже, що хоче отримати пільги. На руках мав довідку. Говорив із заступником начальника управління. Йому відмовили, бо за довідкою нічого не призначається, треба посвідчення. А посвідчення ніякий військкомат зараз просто так не дасть, треба через суди добиватись.

Ось він і засмутився: «За що чи за кого я воював? Там все одно дурні люди… Тепер піду воювати тільки в разі, якщо ворог, крий Боже, підійде до Рівненської області». Я його можу зрозуміти...

— Невже військкомат не може видати те посвідчення? — дивуюсь. — А військова частина?

— Військкомати в нас хитро зроблені, перепрошую за вислів. Він так і сказав, що ніхто не дасть посвідчення. Мав опіки, то ми йому порекомендували, щоб через госпіталь зробив довідку, тоді отримає одноразову допомогу — 2000 грн. Те, що ти був у АТО, ще треба доводити, виявляється. За законом довідка не є підставою для надання пільги. Я так зрозумів, цією довідкою можна просто підтертися…

У Володимирі я посвідчень учасника АТО ще ні в кого не бачив. І навіть не чув, щоб кому дали.

Боєць, про якого мова, — з 51-ї бригади. Вихідець із села Заріччя. Звуть Михайлом. Служив із квітня. Ще з одним моїм другом — Тарасом стояли між Іловайськом і Донецьком на блокпосту. Тарас був командиром БМП, а Михайло — помічником. Там він і опіки дістав...

Що ж, "Нововолинську діловому" доведеться зробити запити в обласний військкомат, облдержадміністрацію, облраду щодо порядку видачі посвідчень учасника АТО і прискорення цієї процедури. Неприпустимо, щоб люди, які повернулися з цієї страшної війни, відчули себе зайвими на святі життя чиновників і воєнкомів.

А довідки усе ж таки не викидайте, хлопці, й не віддавайте нікому — навіть у військову частину. Так і юрист радить.

Чимало бійців 51-ї бригади лікуються нині в Луцьку. Ось вони з волонтеркою Наталкою Толмачовою.
Фото — з її ФБ-сторінки