Середня заплата найманого працівника на волинській пилорамі –лише 1172 гривні. Майже половина пилорам на Волині працює взагалі без найманих працівників. Зокрема, із 283 фізичних осіб-підприємців, які здійснюють діяльність пилорам, 124 прозвітувалися про відсутність найманих працівників. Пише прес-служба ГУ ДФС у Волинській області.
Про це свідчить звітність представників бізнесу за формою 1-ДФ за підсумками ІІ кварталу 2014 року.
«Така ситуація не може не викликати занепокоєння, оскільки від небажання власників пилорам легалізувати найманих працівників місцеві бюджети втрачають суттєві надходження. Наприклад, протягом 9 місяців 2014 року надходження ПДФО до місцевих скарбниць із зарплати працівників пилорам склали 305 тисяч гривень. Тобто, з зарплати усіх працівників пилорам Волині щомісяця відраховується лише 33 тисячі гривень податку на доходи фізичних осіб», - розповів в.о. начальника ГУ ДФС у Волинській області Віталій Чуй.
Керівник ГУ ДФС в області зазначив, що роботодавці в такому вельми прибутковому бізнесі не повинні ігнорувати вимоги чинного законодавства щодо гарантій в оплаті праці.
«В зв’язку з реформування зарплатних податків в Україні та пропонованою децентралізацією влади, відповідальним за стан наповнення місцевих бюджетів, відтак - фінансовий добробут громад, буде кожен мешканець територіальної громади. Вимоги до тих представників підприємництва, чий успішний бізнес розвивається завдяки ресурсам громади, лише зростатимуть», - підсумував Віталій Чуй.
Нагадаємо, що для підвищення ефективності обліку джерел формування місцевого бюджету ГУ ДФС у Волинській області ініційовано введення паспортів територіальної громади. Завдяки паспортам органи місцевого самоврядування отримають можливість не лише облікувати, а й прогнозувати ситуацію щодо податкових надходжень.
Коментарі
коментарів немає