Приватне підприємство «Айслаг» намагається стягнути з державного підприємства «Волинський облавтодор» понад 2 500 000 гривень за нафтопродукти.

З відповідним позовом представники компанії «Айслаг» звернулися до Господарського суду Волинської області. З матеріалів справи відомо, що у жовтні 2008 року партнери уклали між собою договір поставки нафтопродуктів. Заборгованість у ДП «Волинського облавтодору» виникла з останньої закупки, яка відбулася у березні 2013 року, а «ціна питання» склала 7 064 242 гривні.

Однак як стало відомо під час судового засідання станом на серпень 2014 року «автодорівці» сплатили 5 673 085 гривень.

Решту – 1 391 157 гривень боргу та 1 119 343 гривні процентів річних ПП «Айслаг» намагається стягнути у судовому порядку.

У суді представник компанії «Айслаг» пояснив, що додатковою угодою до договору поставки було визначено, що у разі прострочки покупець зобов’язаний сплатити 60% річних.

 «Факт отримання товару підтверджується довіреністю, яку видавав відповідач. Згідно договору, у разі прострочення покупець зобов’язаний сплатити 60% річних від простроченої суми. За період з 27.04.2013 року по 05.08.014 року 60% річних становлять 1 119 343 гривні. Крім цього, відповідно до договору у разі порушення строків оплати товару покупець на вимогу постачальника зобов’язаний сплатити останньому пеню в розмірі, що становить 44 812 гривень», - пояснив представник фірми «Айслаг».

Крім того позивач пояснив, що основний договір поставки нафтопродуктів було укладено у 2008 році, але з того часу між партнерами було укладено ще кілька додаткових угод – 8 квітня 2011 року, 26 березня 2013 року, 27 березня 2013 року та 28 листопада.

Однак представник відповідача Анатолій Богдан цілком заперечив і почав стверджувати, що ніхто з працівників «Волиньоблавтодору» не підписував додаткової угоди, якою було визначено 60% річних і просто у залі суду зробив заяву.

 «Запитань до позивача в мене немає, в мене є заява. Це є фіктивна додаткова угода. В зв’язку з чим, я як представник буду звертатися в прокуратуру Волинської області про порушення кримінального провадження і притягнення винних до відповідальності. Зверніть увагу, 26 березня додатковою угодою №2 виключається товарний кредит, котрий був кабальною формою відповідальності по даному договору. А замість того 27 по невідомим причинам стає 60% річних.

Анатолій Богдан переконує суд, що підпис, яким завізована угода не належить йому.

«На цій угоді стоїть віза, крім підпису директора, начальника юридичного відділу. Я начальник юридичного відділу – цей підпис підроблений. Я буду просити призначити почеркознавчу експертизу і вона покаже, що це підроблений підпис. А за один день підпис людини не міняється. В облавтодорі такого екземпляру (додаткової угоди, - ред..) не було і до сьогоднішнього дня немає. Я вас не звинувачую ви представники всього навсього».

Крім того, у своєму запереченні на позовну заяву Анатолій Богдан заявляє, що договір поставки нафтопродуктів є незаконним.

«Договір поставки є таким що не відбувся, або ж він є не укладений. В договорі поставки відсутні всі необхідні істотні умови, котрі передбачені законом для договорів поставки. Тому позовні вимоги, котрі ґрунтуються на такому договорі – безпідставні і незаконні. А саме – відсутні строки поставки товару, відсутній загальний об’єм поставки, ціна договору, якість та асортимент товару. Ці чотири умови договору поставки є невідрегульовані продавцем. Крім того це все має бути визначено тільки на перший рік поставок. Такі умови договору відсутні відповідно він укладений лише на 1 рік і строк його дії закінчився в жовтні 2009 року».

Коли суддя Сергій Бондарєв запитав, яким чином відповідач підписував додаткові угоди, якщо зараз вказує на те, що договір недійсний – Анатолій Богдан заявив, що готовий понести відповідальність за свої дії.

«На сьогоднішній день я відкликаю свій підпис, як візу на договорі. На не існуючому договорі, який не існує з жовтня 2009 року. І я готовий понести відповідну відповідальність за його візування. Як посадова особа - начальник юридичного відділу я несу юридично-правову відповідальність. Оцінку моїм діям, яку дасть моїм діям орган досудового розслідування», - запевнив представник ДП «Волинський облавтодор».

Зрештою суддя Сергій Бондарєв оголосив перерву у судовому засіданні для того, аби сторони могли ознайомитися із новими документами, або ж почати переговори щодо укладання мирової угоди.