Попри жорсткий дефіцит газу, опалювальний сезон розпочнеться у штатному режимі. Керівництво міста не збирається знижувати температурний режим, а тому опалюватись квартири будуть так само, як і тогоріч. А коли середньодобова температура опуститься до рівня 8 градусів чи нижче та залишатиметься такою три доби, то «дати тепло» комунальники будуть змушені у будь-якому випадку. Пише Інформаційне агенство Волинські новини.
Про це Луцький мер Микола Романюк розповів місцевим жителям під час огляду відремонтованого двору у мікрорайоні ДПЗ. З його слів, для опалювального сезону Україні не вистачає близько 7 мільярдів кубів газу – 16 вже є у запасах. Саме тому керівництво держави встановило певні ліміти на використання блакитного палива. Мер міста скаржиться, що їх ледь-ледь вистачає на опалювальний сезон при умові, що він розпочнеться в листопаді.
Микола Романюк зазначив, що на опалювання будівель та квартир під час зимових морозів на Луцьк потрібно до 12 мільйонів кубів газу на місяць. З його слів, нині тривають перемовини України з іншими країнами світу щодо поставки газу, адже частина палива транспортується з Євросоюзу та Норвегії.
За станом на сьогодні луцьку тепломережу (а це близько 240 кілометрів труб) вже заповнили технічною водою. Таким чином планують протестувати систему, виявити протічки та вчасно ліквідувати їх для того, аби не виникало форс-мажорів на початку опалювального сезону.
«Хочу сказати – тепло буде. Жовтень доволі теплий, температура подекуди сягає 20 градусів тепла. А по прогнозах до початку листопада не буде холодів», - заявив Романюк. Зауважив також, що традиційно, першою чергою почнуть опалювати садочки, лікарні та школи.
Наостанок мер міста наголосив лучанам, що питання тепла в їх квартирах – це не лише турбота мерії. Мовляв, згідно статистики, більше 60% втрат тепла відбувається саме в квартирах. Тому впровадження в районі ДПЗ котлів на альтернативному паливі по програмі співробітництва з Європейським банком реконструкції та розвитку буде просто безглуздим, якщо лучани не будуть берегти тепло вдома.
Для цього Романюк порадив утеплювати будинки та слідкувати, щоб в під’їздах не було протягів, а горища були щільно замкнені.
Коментарі
коментарів немає