Невідомі особи продовжують чинити тиск та перешкоджати діяльності активістів, які їздять Волинню та закликають не голосувати за депутатів Степана Івахіва, Сергія Мартиняка та Ігоря Єремеєва, які, зі слів активістів, підтримували так звані «криваві» закони 16 січня, що стало причиною масових вбивств беззбройних протестувальників на Майдані 19-20 лютого. Про це пише Інформаційне агенство Волинські новини.

Нагадаємо, попередня поїздка в село Гаразджа закінчилась для дівчат-волотентерок шоком (в той же день, 3 жовтня, відбулася акція руху «ЧЕСНО», коли активісти завітали до нардепів, які голосували за закони 16 січня). Тоді група чоловіків всіляко перешкоджала їх діяльності, залякувала, а згодом взагалі відібрала скриньку з коштами, які пожертвували місцеві на АТО. На камеру чоловіки відмовились називати свої імена, зауважили, що вони «проходили повз». У прес-службі народного депутата Сергія Мартиняка, яка мала безпосередній стосунок до інциденту, не згодні зі звинуваченнями на їх адресу.

Цього разу молодики знайшли антиагітаторів у селі Тарасове Луцького району та викликали міліцію. Там активісти дали пояснення для правоохоронців, і активісти поїхали у село Боголюби - дві автівки з молодиками рушили за ними. Як розповів у коментарі виданню активіст організації «Автомайдан України» Олег Бондарук, схема дій так званих «випадкових» свідків дуже проста. Вони уважно слідкують за пересуванням антиагітаторів та телефонують у міліцію із заявою про те, що, буцімто, активісти вчиняють протиправні дії. Самі ж кажуть що вони – випадкові свідки.

Як розповіла одна з волонтерок, яка збирала гроші та продукти для бійців добровольчих батальйонів у Боголюбах, до приїзду міліції молодики чинили на них тиск, знімали автівку з антиагітацією на відео і фото. Проте, коли на місце приїхали члени «Автомайдану України» та «Автомайдану Києва», які саме гостювали у Луцьку, ті сиділи у своїх автомобілях та не наближались.

 

Коли прибула міліція, деякі з них підійшли ближче та говорили з місцевою жителькою, яка прийшла на захист нардепа Мартиняка. Проте варто було навести на когось з них об’єктив камери, як вони тут же відвертали обличчя.

Один з хлопців, які переслідували антиагітаторів, деякий час ховаючись за бусом автомайдану фільмував спілкування активістів з міліцією на відео.

 

 


З його слів, робив він це «просто так» і коментувати це відмовився.

Як розповіли правоохоронці, які прибули на виклик по дзвінку на «102», їм повідомили що у цьому місці ведеться агітація.

«А оскільки ви знаєте, що агітація у нас заборонена…так?», - розпочав розмову міліціонер.

 


Ці слова дуже здивували присутніх, тому активісти київського автомайдану Дмитро Карп та Катерина Кувіта поцікавився у правоохоронця, з яких пір в офіційний період виборчої кампанії агітація заборонена. Міліціонер, своєю чергою, щиро здивувався цьому.

 

Карп у розмові з правоохоронцем зауважив, що, згідно з чинним законодавством той не мав права вимагати пояснень від активістів. Адже, з його слів, у кримінально-процесуальному кодексі взагалі відсутня така процедура, як «пояснення». Міліціонер стояв на своєму і стверджував, що вже два роки він збирає пояснення таким чином.

 

Проте назвати пункт закону, який дозволяє йому це зробити, він не зміг.

Після словесної перепалки правоохоронці записали номерні знаки автівки, на якій був розміщений банер з інформацією про те, що Мартиняк голосував за закони 16 січня, та поїхали. Згодом поїхали з місця пригоди і невідомі чоловіки, які викликали міліцію та ховали свої обличчя від камери.