Львів відзначає 19-у річницю від дня підняття над Ратушею національного прапора України. З нагоди свята у міській раді відбулася урочиста сесія, на якій зібралися депутати усіх п’яти скликань, почесні львів’яни, керівництво Львівської облдержадміністрації.
Цього року урочисто підняти прапор над Ратушею було доручено двом депутатам міської ради V демократичного скликання та двом із попередніх скликань. Після цього, депутати поклали квіти на могилу першого українського мера Львова Богдана Котика, який був одним із ініціаторів підняття прапора 1990 року.
Заступник голови Львівської ОДА Ігор Держко відзначив, що підняття прапора 3 квітня 1990 року дало початок демократичним процесам в епоху розвалу Радянського Союзу. Відтоді, було завершено дискусії між істориками щодо того, який стяг повинен майоріти над львівською Ратушею: синьо-жовтий чи радянський?
„Коли депутати 1990 року підняли національний прапор, то усі знали - Україна буде незалежною. Тоді, ніби ганчірка з Ратуші сповз червоний комуністичний прапор”, - пригадала під час урочистої сесії письменниця, почесна львів’янка Ірина Калинець.
Нагадаємо, Львів – єдине місто в Україні, яке двічі на рік святкує день прапора: 24 серпня та 3 квітня. Саме, 3 квітня 1990 року під час першої сесії 1-го демократичного скликання було прийняте рішення про застосування українського національного прапора у Львові. У тексі рішення було, зокрема зазначено: звернутися до Верховної ради УРСР з пропозицією розглянути питання про статус і порядок використання української національної символіки та встановлення відповідальності за глузування над нею.
Тоді ж народний депутат УРСР В’ячеслав Чорновіл зобов’язався поставити перед Верховною радою УРСР питання про визнання національного синьо-жовтого прапора і тризуба – національною символікою всієї України.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає