Це стосується державних стандартів у податковій сфері. Лідери „Великої двадцятки” на своєму самміті вирішили оприлюднити через повідомлення ОБСЄ ці списки, які вони ухвалили ще вчора у Лондоні. Але журналісти виявилися оперативнішими та на сайті видання Le Figaro з’явився відповідний розподіл на „білі”, „сірі” та „чорні” країни. 

Отже, до першої категорії потрапили держави та територій, які дотримуються міжнародних стандартів у податковій сфері і які підписали щонайменше 12 угод, відповідно до міжнародних стандартів: Аргентина, Австралія, Барбадос, Голландія, Канада, Китай, Кіпр, Чехія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Гернсі, Угорщина, Ісландія, Ірландія, острів Мен, Італія, Японія, Джерсі, Корея, Мальта, острів Маврикій, Мексика, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Росія, Сейшельські острови, Словаччина, Південно-Африканська Республіка, Іспанія, Швеція, Туреччина, Об’єднані Арабські Емірати, Великобританія, США та Віргінські острови. 

До „сірого” списку увійшли країни, влада яких підписала менше 12-ти угод: Австрія, Андорра, Ангіл’я, Антигуа, Аруба, Барабад, Багамські острови, Бахрейн, Беліз, Бельгія, Бермудські острови, Бруней, англійські Віргінські острови, голландські Антильські острови, Гватемала, Гібралтар, Гренада, Домініканська республіка, Кайманові острови, Люксембург, Ліберія, Ліхтенштейн, Маршалові острови, Монако, Монтсеррат, Науру, Ніуе, Острови Кука, Панама, Сінгапур, Сент-Кіттс і Невіс, Санта Лучія, Сент-Вінсен і Гренадін, Самоа, Сан-Марино, Чилі, Швейцарія, острови Турк і Кайкос, Вануату. Крім того, до “сірого” переліку увійшли Люксембург, Сінгапур,. 

До “чорного” списку країн, що не взяли на себе зобов’язань дотримуватися міжнародних стандартів було включено Коста-Ріку, Малазійський Лабуан, Філіппіни та Уругвай.